Sporx Extra Arama Logo

Reha Kapsal: "A Milli Takım'da rekabet yok"
13
REHA KAPSAL'DAN YORUMLAR
Spor yorumcusu Reha Kapsal, A Milli Takımımızın İsviçre'ye 3-1 mağlup olarak EURO 2020'ye veda ettiği karşılaşmayı A Spor'da değerlendirdi.
12
"DOĞRU HAZIRLANMADIK"
Hazırlık maçlarında Gine, Azerbaycan ve Moldova ile oynadık. İlk maçımız ise İtalya... 3 ülkenin de farklı ekolleri var. Hazırlık maçları evresinde doğru bir kadro seçimi yoktu. Hazırlanmamış bir takım görüntüsü vardı. Azerbaycan ve Gine maçında çok zorlanmıştık.
11
"TURNUVADAKİ 11 SEÇİMLERİ YANLIŞ"
Turnuvada da ilk 11 seçimleri yanlış. Bir planımız yok, saha içinde disiplinsiz bir takım var. Topa koşmuyorlar. Maç 1-0, 2-0'ken saha içindeki bütünlük dağılabilir, anlarız. Maç daha 30. dakikada 2-0, 3-0 olsa 5'e, 6'ya gidecek. 3 maçtır böyle.
10
"RIDVAN VE TAYLAN NEDEN OYNAMADI?"
Rıdvan'ı buraya getirdin, oynat ilk 11'de. Taylan, şu 3 maçta neden oynamadı? Bütün seneyi dolu dolu geçirmiş bir Taylan'dı. Bu sene Galatasaray'ın en iyilerindendi. Halil de öyleydi kısa dönemde.
9
"LIVERPOOL'UN STOPERİ SÜRE ALMADI"
Ozan Kabak, Lüksemburg'da mı oynuyor? Liverpool'un stoperi süre almadı ya. Klopp'un istediği adam süre alamadı. İkinci maçta Kaan oynadı, Ozan yine oynamadı. Çağlar'la Ozan, Kaan'la Merih'e göre daha çok oynadı takımlarında. Merih iyi oyuncu ama bu sene oynamadı. De Ligt ve Bonucci oynadı. Böyle bir düzende Ozan yok, Taylan yok, Halil yok, Rıdvan'a güvenmiyorsun.
8
"DÜŞÜNMEMİŞLER"
Takım bu kadar kötüyse saha dışından içine hazırlığı iyi yapmalıyım diye düşünmelilerdi. İtalya maçı kötü giderse ne olur diye düşünmemişler.
7
"BU KADAR KÖTÜ MÜCADELE OLMAZ"
Bu kadar kötü mücadele edilmez saha içerisinde. Öz eleştiri yapacak oyuncular da. Yanından oyuncu geçiyor, ayağını uzatacak alacak! Duruyor oyuncular. Duran topta adamını kovalamayanlar var.
6
"BİR TANE OLUMLU İŞ YOK"
Elle tutulacak bir tane organizasyon söyleyin bana. Bir tane olumlu iş yok. Bu kadar kötü yapılan işten sonra bir tane iyi bir şey söyleyin. Bütün takımlar "Türk Milli Takımı'na gol atmak çok kolay" dedi.
5
"REKABET YOK TAKIMDA"
Rekabet yok. Kaan 1 maç önce stoper, bu maç orta sahada. Ozan oynamıyor, ayağı iyi diye Kaan oynuyor. Ayağı iyi ama Ramsey ilk yarıda hat-trick yapıyordu. Turnuvanın en kötü milli takımı bizimkiydi oyun olarak.
4
"MERİH FORMSUZDU"
Ben olsam bu turnuvada Merih'in yerine Ozan'la başlardım. Merih bu sezon maç trafiğine giremedi. Ozan dolu dolu oynadı Liverpool'da. 3 hazırlık maçında da Merih'in formsuz olduğu belliydi. Ozan daha hazırdı, bunu bile Şenol Hoca değerlendirmedi.
3
"KÖTÜNÜN ALTINA İNDİK"
3 maçta 0 puan alırsın ama mücadele edersin. Chiellini 36 yaşında ama her şeyini veriyor. Takımının en iyisi. Bu kadar kötü mücadele edemeyiz biz. Kötünün de altına indik takım olarak. Aynı görüntü varsa hep, farklı bir şeyler denemek gerekirdi.
2
"BİZ ÇOK KÖTÜYDÜK"
Kötü takımlar bile ortaya bir şey koymak istedi. Bir şeyler yapmaya çalıştı bu takımlar. Biz çok kötüydük.
1
"ORTAYA KONAN BİR AKIL YOK"
Oyun yok, ortaya konan bir akıl yok. Bir tane elle tutulur yanımız yok.