Sporx Extra Arama Logo

Rachid Ghezzal: "İnşallah Beşiktaş'ta kalırım"
23
RACHID GHEZZAL RÖPORTAJI
Beşiktaş'ın yıldızı Rachid Ghezzal, beIN Sports'a özel bir röportaj verdi ve hedefleri, geleceği ve özel hayatıyla ilgili merak edilenleri yanıtladı. İşte Cezayirli oyuncunun sözleri...
22
"SLIMANI İLE KONUŞMUŞTUM"
Beşiktaş hakkında bana fikir verecek çok insan yoktu. Beşiktaş hakkında bilgim vardı, her zaman şampiyonluğa oynadığını ve Avrupa'da olduğunu biliyordum. Türkiye hakkında konuştuğum tek kişi Slimani'ydi. Onun buradaki tecrübesi iyi geçmemişti.
21
"HEPSİ BİR ARAYA GELDİ"
Beşiktaş'a gelirken ben de kendimi tekrar ispatlamak için fırsat arıyordum. Sürekli oynayabilmek önemliydi. Bunu da şampiyonluğa oynayan bir takım içinde yapabilmek önemliydi. Hepsi bir araya geldi.
20
"TAKTİKSEL ANLAMDA GERİDE"
Türkiye, futbolla yaşıyor. Benim de ihtiyacım olan şey buydu. Futbol kültürünü yoğun olarak hissedebildiğim bir yere ihtiyacım vardı. Ligin teknik seviyesi oldukça iyi ama Avrupa'yla kıyaslayınca, taktiksel anlamda biraz geride olduğunu söyleyebilirim. Kolay değil.
19
"TAKIM ARKADAŞLARIM SAYESİNDE"
Durum benim istatistiklerimden ibaret değil. Takım arkadaşlarımın hakkını teslim etmem lazım. Demek ki onlar doğru koşuları yapıyorlar ve doğru vuruşları yapıyorlar ki ben bu asistleri yapabiliyorum.
18
"SERGEN YALÇIN'IN ROLÜ VAR"
10 golü yakalayabilir miyim, bilmiyorum. İnşallah yakalarım ama bu benim takıntı haline getirdiğim bir mesele değil. Ben saha içinde kendimi rahat hissediyorum, burada Sergen Yalçın'ın rolü var. Gelir gelmez bana güven duyduğunu hissettirdi, ilişki çok doğal gelişti. Kendisi de çok uzun yıllar 10 numarada oynamış biri. Beni çok iyi anlıyor, belirli bir rolde beni kısıtlamadı. Şunu yapacaksın, bunu yapmayacaksın diye bir baskı olmadı ve en iyi hissedeceğim rolü bana tanımladı. Duran toplarda, saha içindeki rolümle ilgili verdiği özgürlük önemliydi. Takım arkadaşlarımın bana güveni ve sorumluluk duygusuyla ben de kendimi rahat ifade etmeye başladım.
17
"SAĞ TARAFTA ÇOK RAHATIM"
Sağ tarafta kendimi çok rahat ifade ediyorum. Fiorentina'da 8 numarada da oynadım. Sağ tarafta içeri kat etme özgürlüğü de olunca rahat oynayabiliyorum.
16
"BEŞİKTAŞ'TA KALMAK İSTERİM"
Beşiktaş'ta kalma fikrine pozitifim. Mutlu olduğum sahadaki oyunumdan da anlaşılıyor. Buraya seviyemi yükseltmeye geldim. Beşiktaş'ta devam etme fikrinde tamamen olumlu bir noktadayım, ailem de kendini iyi hissediyor. Kulüpte herkesle iyi ilişkiler geliştirdim, devam etme fikri benim için iyi bir fikir ama bu durum sadece bana bağlı değil. Leicester, Beşiktaş arasındaki anlaşmaya da bağlı ancak ben sezonun final bölümüne konsantre oldum, sezonu 2 kupayla bitirme şansımız var, buna odaklanmış durumdayım.
15
"İNŞALLAH BEŞİKTAŞ'TA KALIRIM"
Ben Beşiktaş'ta kalmaya olumlu bakıyorum, herkesi memnun edecek bir anlaşma çıkarsa Beşiktaş'ta devam etme konusunda pozitifim. İnşallah Beşiktaş'ta kalırım.
14
"BİRAZ ÇALIŞMA, BİRAZ YETENEK"
Küçüklüğümden beri sol ayağımı kullanıyorum, beni solak olarak tanımladılar, sağ ayağım çok iyi değil. Lyon altyapısına ilk girdiğimden beri çalışmalar yaptım, biraz doğal yeteneğin de etkisi olabilir. Ne tek başına doğal yetenek, ne tek başına çalışma ile anlatılabilir, ikisinin birleşimi.
13
"SOL AYAĞI EFSANE"
Sergen Yalçın'ın sol ayağının efsane olduğunu biliyorum, antrenmanlara katılmıyor çünkü onu kaldıracak bir fizik gücü yok. Sergen Yalçın efsane, saygı duyuyorum, nasıl efsane işler yaptığını hepiniz anlatıyorsunuz.
12
"SERGEN YALÇIN BURAYI BİLİYOR"

Takım olarak bu noktadaysak teknik ekibin ve Sergen Yalçın'ın büyük katkısı var. Bu dünyayı, işlerin nasıl yürüdüğünü, bu ortamı çok iyi biliyor. Hakkını teslim etmek lazım.

11
"DAHA BİR ŞEY KAZANMADIK"
8 maçımız var, hepsi zor, hiçbir şey kazanmış değiliz. Her şey bizim elimizde, kendi kaderimiz elimizde, tüm maçlara yüzde 200 ile çıkıp, hepsini kazanmaya çalışacağız.
10
"VAR ZEVKİ AŞAĞI ÇEKİYOR"
VAR'ın çok taraftarı değilim, futbolun ritmini ağırlaştırdığını ve oyunun zevkini aşağı çektiğini düşünüyorum. Gol atıyorsunuz, 1 milimlik bir ofsayt var mı diye bekliyorsunuz. Oyunun zevkini aşağı çekiyor ama oyunun parçası haline geldi, onunla yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Adaletsizlik dediğiniz şey, sporun doğasında olan, belki de güzelliklerinden biri. VAR bunu kaldırmak için bir araç olabilir ama o kuralların yorumlanması ve sonrasında karar verilmesi çok karmaşık oluyor. El mi değil mi diye tartışmalar oluyor.
9
"İÇERİDE ORUÇ TUTARIM"
Ramazan çok kutsal bir ay, bu ayı yaşadığım için mutluyum. Maçımız içerideyken oruç tutacağım.
8
"TRİBÜNDE MASKE ÇIKARIRDIM"
Erzurumspor'a attığım golde tribinde olsam, maskeyi çıkarır bağırırdım ve sonra maskeyi takardım. Erzurum'da attığım gol kariyerimdeki ilk 3 gol arasına girer.
7
"İSPANYA VE İTALYA UYGUN"
Fiziksel ve teknik özelliklerime baktığımda İspanya ve İtalya benim için uygun ligler. İtalya'da kısa süre oynadım, uygun bir lig olduğunu gördüm ama burada olduğum için memnunum.
6
"BEN MESSI'Yİ SEÇERİM"
Ronaldo da Messi de büyük oyuncu ama tercih yaparsam Messi. Messi ve Ronaldo o kadar yukarıda ki onlar kategori dışı, Neymar onlardan sonra gelir.