Sporx Extra Arama Logo

Ozan Kabak: "Salı gecesi Şampiyonlar Ligi'ni izlemeyeceğiz"
10
OZAN KABAK ANLATIYOR...
Devre arasında Liverpool'a transfer olan milli oyuncumuz Ozan Kabak, İngiltere'de çıktığı 3 maçın ardından görüşlerini aktardı ve Virgil van Dijk için de konuştu. İşte Ozan Kabak'ın Liverpool'un resmi sitesine verdiği röportaj...
9
"UMARIM VAN DIJK BİR AN ÖNCE DÖNER"
Virgil van Dijk ile tanıştım. Gerçekten yetenekleri gibi kaliteli bir insan. Bana çok yardım etti ve bazı önemli bilgiler verdi. Şu anda rehabilitasyon döneminde ancak umarım bir an önce geri döner ve bize sahada da yardım eder.
8
"SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM"
Van Dijk ile birlikte oynamayı sabırsızlıkla bekliyorum. Liverpool'un defanstaki oyununu bana anlattı, nasıl önde savunma yaptığımızı bahsetti ve ipuçları verdi. Defans yaparken böyle küçük şeyler sana yardım eder. O çok tecrübeli bir oyuncu ve sözleri benim için çok değerli.
7
"HERKES BANA YARDIM EDİYOR"
Liverpool'da olduğum için çok mutluyum. Böylesine iyi bir teknik adam, böylesine iyi oyuncular ve böylesine büyük bir kulüpte olmak mutluuk verici. Şu anda her şey güzel. Hala yerleşmeye çalışıyorum ancak herkes arkadaş canlısı ve bana karşı çok iyi. Bu da benim işlerimi kolaylaştırıyor. Almanca konuşan Thiago, Firmino ve Shaqiri gibi oyuncularla da konuşuyorum. Onlar da bana yardım ediyor.
6
"SEVİYE GERÇEKTEN YÜKSEK"
Premier Lig'de seviye gerçekten yüksek. Bundesliga'nın seviyesi de yüksek ancak Premier Lig'de daha fiziksel ve yoğun bir oyun var. Son 3 maçta sadece 1 galibiyet aldık, maalesef olmaması gereken şeyler oldu. Önümüzdeki maçlarda daha çok galibiyet alacağımızı düşünüyorum.
5
"OYUNCULAR DÖNDÜĞÜNDE DAHA İYİ OLACAK"
Çok fazla sakat oyuncumuz var ve saha içinde de, dışında da talihsizlikler yaşadık. Jürgen'in annesi, Alisson'un babasını kaybettik, onlar için üzgünüm. Ancak hayat böyle ve futbolda da her şey olabiliyor. Bizim için en önemli şey sahadaki oyuncuların her şeyini vermedi. 11 oyuncumuz oynadığında kimin oynamadığı önemli değil, oynayanlar kazanmak için her şeyini veriyor. Sakat oyuncularımız döndüğünde her şey daha iyi olacak.
4
"KLOPP BANA ÇOK İYİ YAKLAŞTI"
Klopp'un ne kadar harika bir adam ve ne kadar harika bir antrenör olduğunu söylememe gerek yok. Onu herkes tanıyor. Bana gerçekten çok iyi yaklaştı. Sözleriyle ve eylemleriyle bana güven verdi. Her şeyimi vermeye ve onu gururlandırmaya çalışacağım.
3
"BİZ LİVERPOOL'UZ"
Chelsea maçı bizim için büyük bir maç. Son haftalarda gerçekten sahada mücadele verdik ama sadece Sheffield United'a karşı kazanmayı başardık. Bir sonraki maçı da kazanmak istiyoruz. Liverpool'un geleneklerinde her maçı kazanmak vardır. Bu yüzden biz de her maçı kazanmak istiyoruz. Chelsea, Tuchel ile iyi durumda ama biz Liverpool'uz ve kazanmak için her şeyi vereceğiz. Rakibin kim olduğu önemli değil, biz Liverpool'uz ve galibiyet için oynayacağız.
2
"CHELSEA'Yİ YENMEK ÇOK ÖNEMLİ"
Anfield'da kazanamadığımız son maçlar... Çok önemli karşılaşmalardı. Deplasman maçlarını kazandık ama Anfield'da kazanamadık. Takım olarak güvenimizi artırmak için Chelsea gibi iyi bir takıma karşı kazanmak gerçekten önemli.
1
"SALI GECESİ OTURUP İZLEYEMEYİZ"
Liverpool, her yıl Şampiyonlar Ligi'nde oynamak zorunda. Önümüzdeki yıl, salı geceleri kanepede oturup Şampiyonlar Ligi maçlarını izlemek istemiyoruz. Biz, orada oynamak istiyoruz. Bu yüzden her maçı kazanıp, Şampiyonlar Ligi'ne gitmeliyiz.