Sporx Extra Arama Logo

Önder Özen'den Fenerbahçe-Ankaragücü yorumu!
8
ÖNDER ÖZEN'DEN YORUMLAR

Önder Özen, Fenerbahçe'nin Ankaragücü'nü 2-1 mağlup ettiği mücadeleyi beIN Sports'ta değerlendirdi.

7
OLGUN OYUN GÖREMEDİM
Fenerbahçe'nin zorlanacağını düşünmüyordum. Fenerbahçe biraz ayağına doladı işi. İki pozisyonla başladılar maça ama olgun bir oyun göremedim. Adil Rami o hatayı yapıp gol yemeselerdi de olgun bir oyun olmadığını düşünürdüm.
6
FENERBAHÇE ÖNLEMLERİNİ ALMALI
Trabzon ve Gazişehir maçlarında gümbür gümbürdü. Emre'nin varlığında top ritm kazanıyor. O yokken top çok ağır dolaşıyor. Ankaragücü bu avantajı belli bölümlerde kullandı. Emre yarın hiç olmayacak. Fenerbahçe şimdiden önlemlerini almalı. Emre yokken yarı yarıya güç düşüyor.
5
SAVUNMADA ZAAFLAR GÖRÜYORUZ
Savunma ikilisinde zaaflar görüyoruz. Adil Rami'nin hazır olması zaman istiyor. Gustavo'nun stoper ikilisinden birisi olabileceğini ve Ozan'ın orta sahaya girebileceğini düşünüyorum.
4
FİZİK DURUMU İYİ
Emre yoksa Ozan ve Gustavo ile devam edilebilir. Maçın son bölümünü Ozan etkili oynadı, fizik durumunun iyiye gittiğini gösteriyor. Ozan'ın fiziksel formu kendi zirvesine geldiğinde futbol tutkusunda bir aşama göreceğiz.
3
SAVUNMA ANLAMINDA GELİŞMELİ

Fenerbahçe'nin performansına ışık tutacak istatistiklerden bir tanesi yüzde 90'lık pas başarısı. Biraz daha güvenli bir oyunu işaret eder. Fenerbahçe'nin savunma anlamında kendisini geliştirmesi gerekiyor. Yüzde 68 pas başarısı demek; her 10 toptan 4'ünü rakibe verdiniz demektir.

2
ŞU AN YETERLİ DEĞİL
Emre Belözoğlu'nun oynadığı bölümde bana göre fizik olarak sıkıntısı olmadı. Gustavo'nun stoperde oynamasını doğru buluyorum. Belki beklerden birisi döner. Derbide çok büyük değişiklik olacağını düşünmüyorum. 1-2 pozisyonda değişiklik olabilir. Adil Rami'nin oynaması çok zor. Manevra açısından şu an yeterli değil. Deplasmana gidiyorsunuz, orada manevra yapamayan bir oyuncuyla oynamak istenmeyebilir. Onu oynatmamak en doğrusu.
1
GÖRÜNTÜLER İYİYE İŞARET DEĞİL
Galatasaray'da Mariano diye bir oyuncu var. Galatasaray'ın geriden oyunu kurma konusunda önemli bir ismi. Rodrigues olmazsa onun karşısında kimi tercih edeceği önemli. Ersun Yanal'ın kafasını en çok yoracak pozisyondaki oyuncular, savunma oyuncuları. Bu görüntüler iyiye işaret değil. Luiz Gustavo'nun savunmadaki sorunların çözümü olacağını düşünüyorum.