Sporx Extra Arama Logo

Önder Özen'den Başakşehir-Fenerbahçe yorumu!
9
ÖNDER ÖZEN'DEN YORUMLAR
Önder Özen, Fenerbahçe'nin Başakşehir'i 2-1 mağlup ettiği beIN Sports'ta değerlendirdi.
8
3 PUANI İSTİYORUM DEDİLER
Fenerbahçe 2 tane değişik skoru oynadı. 0-0 iken net bir pozisyonu vardı. Topu direğe gitti. 0-0 olan bölümde öne geçecek şansı yakaladı. Bu bölümü de iyi geçirdi. 1-0 geriye düşünce reaksiyonu vardı. Bitime 13 dakika kala 1-1'i yakaladı. 90+3'te 5 tane Fenerbahçeli oyuncu ceza alanındaydı. 3 puanı istiyorum dedi.
7
GEÇEN SENENİN TRAVMASI...
Fenerbahçe'de geçen sezonun tramvasını yaşayan tek futbolcu Jailson'du. O da bunu hissettirdi. Onun dışında ilk 11'de bunu yaşayan yok. 4 tane ilk 11 oyuncusu yok. 1-0 geriye düşerek maçı çevirdi
6
BU TRAVMA KALMAMIŞTIR
Galibiyet motivasyonunun ne kadar yüksek olduğunu gösterdi.  Sezon başı için bundan iyisi can sağlığıdır. Travmanın tamamen ortadan kalktığını gösteren şey 3 puan değil. 90+3'te 5 kişi rakip ceza alanındaysa bu travma kalmamıştır.
5
VEDAT TOPLARI HEP ALDI

İkinci devrenin bir bölümünde Fenerbahçe 3-4 kez yüksek topla çıkmaya çalıştı ve Vedat bunları aldı. Fenerbahçe için bir metot haline gelebilir bu.

4
BAŞAKŞEHİR'İN KADROSU YETERLİ
Başakşehir, 2 sene önce de inanılmaz oynuyordu. Karabük yenilgisiyle sezona başladı. Bunlar olur. 32 maç var daha. Başakşehir'in de yeterli bir kadrosu var. Kadrosu ve antrenör ekibi çok değerli. Sadece Okan Buruk için demiyorum.
3
PANİKLEMESİ GEREKMİYOR
Başakşehir'in paniklemesi gerekmiyor. Oyunda da küçük detay lar var, onlar düzeltilemeyecek şeyler değil. Fenerbahçe yüzde 85 pas isabeti ve yüzde 61 topla oynama yaptıysa Başakşehir oyun anlamında biraz düşünmeli
2
DAHA İYİ GÖREBİLİRİZ
Fenerbahçe'de savunmada oynayan 4 futbolcuda tek savunmacı Zanka idi. Onu bir de 4 savunmacıyla görmemiz lazım. Belki önümüzdeki haftalarda daha iyi görebiliriz.
1
EKSİKLİK VARDI
Deniz Türüç'ün kafasında hep kale var. Geçen sene Fenerbahçe'de böyle bir eksiklik vardı. Bu anlamda artısı var.