Arama Logo

Önder Özen'den Trabzonspor-Fenerbahçe maçı yorumları




7
ÖNDER ÖZEN'İN YORUMLARI

Süper Lig'de Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmayı Önder Özen değerlendirdi. İşte Önder Özen'in yorumları..

6
24 VE SONRASI!

Maç 24 ve sonrası olarak ikiye ayrılıyor. 24'e kadar maçı sevdim. Trabzonspor net fırsat yakaladı, kaçırdı. Dönüşünde Fenerbahçe güzel bir gol buldu. Maç karşılıklı birer pozisyonla başiladı, bunlar 3,5 dakika içerisinde oldu. Fenerbahçe akıllıca başladı. Vitor Pereira'nın başlangıç stratesiji doğruydu. Trabzonspor deplasmanında nasıl başlanılması gerekiyorsa öyle başladılar ve öne geçtiler. Sonrasında pozisyonlar kaçtı.

5
MAÇ BİTTİ, SÜPER LİG BAŞLADI

Kim Min-Jae'nin atılmasından sonra futbol bitti, Süper Lig başladı. İtiş kakış, bir milyon düdük, tempo çöktü. Başka bir şey oldu.

4
BÜTÜN SEZON GOL YEMEZ!

Trabzonspor, Marek Hamsik'in yokluğunda orta sahada pek istediklerini yapamadı. Miguel Crespo ciğerden oynadı ve stoperlerin önünü kapattı. Mesut Özil de sıkıntı yaşamadı. Diego Rossi de sıkıntı yaşamadı. Çünkü Trabzonspor düşük pas temposuyla oynadı. Fenerbahçe bu tempoya karşı bütün sezon gol yemez. Trabzonspor net gol fırsatı Dorukhan Toköz'ün kafası dışında üretmedi.

3
SÜPER LİG'DEN ANLAMIYORUM

Ali Şansalan oynattı, VAR hakemi çağırdı. Ben şöyle hatırlıyorum; hakem gördüyse, VAR pek karışmaz. Karşılıklı itişme var. VAR penaltıyı verdi. İlk 24 dakika futbol, 24'ten sonra Süper Lig. Süper Lig'den pek anlamıyorum, yorumlayamıyorum.

2
ALTAY VE OSAYI'NIN HATASI

Altay Bayındır'ı beğeniyorum, dünya çapında özel bir kaleci olabilir. Fiziksel özellikleri ve gözü kara olmasıyla öne çıkıyor. Karşı karşıyalarda gördüğüm en iyi kalecilerden, bir kere bile başını çevirdiğini, gözünü kırptığını görmedim. Yay gibi, çabuk sıçrıyor. Kusursuz fiziği var ama bu sene iyi başlamadı. Bu sene dalgın. Penaltıda dondu. BAzen frikikte donarsınız, biri kafanızı karıştırır. Frikikte bu olur ama penaltı size söylenmiştir. Nereye atacağı bellidir, siz kararını verirsiniz. Penaltıda pek donmazsınız. Karadağ maçında barajı 4 istedi, 3 geldi ve o yüzden golü yediği söylendi ama katılmadığımı belirtti. Çünkü barajın üstünden vurabilirdi. Şimdi 4 istedi, 5 geldi ama Osayi yanlış yere yattı. Altay, Osayi'ye söylemeliydi, yanlış şekilde yattı. Bakasetas ustaca attı. 4'lü barajın hatası yok, Altay ile Osayi golü yedi.

1
KIM MIN-JAE BİR NUMARA

Kim Min-Jae ülkenin bir numaralı stoperi ve maça da fena başlamadı. Yüksek toplara da iyi vuran bir oyuncu. İkinci sarı kart tamam, ilk sarı kartı bilemedim. Attila Szalai standardında oynadı. Filip Novak birkaç defa oyundan düştü, basit çalım yedi. Birght Osayi-Samuel çok gayretliydi.Ferdi Kadıoğlu'ndan standart performans. Miguel Crespo en iyi maçını oynadı. Luiz Gustavo, Fenerbahçe'nin en iyisiydi. Diego Rossi golü attı ama daha etkili olabilirdi. Mesut Özil'e iyi oynadı mı diye bakmam. Mesut Özil'e topu getirirseniz, gerekeni yapar. Enner Valencia'yı alkışlıyorum. Copa America'da oynadı, yaz tatili yapmadı, gidip maç oynuyor.