Sporx Extra Arama Logo

Ömer Üründül: "Dün gece VAR neredeydi!"
6
ÖMER ÜRÜNDÜL YAZDI
Spor yazarı Ömer Üründül, Fenerbahçe'nin Başakşehir'i 2-1 mağlup ettiği karşılaşmayı değerlendirdi.
5
"FENERBAHÇE'Yİ ZORA SOKTU"
Başakşehir'in olumlu pas trafiği ile maça başlaması ve hızlı oyunu Fenerbahçe'yi zora soktu. Çünkü Fenerbahçe'nin kadrosu, Gaziantep maçındaki gibi topa sahip olup, 3'üncü bölgede set oyunu oynamak ve hücum presle top çalıp rakibi dengesiz yakalamaya uygundu.
4
"KOCAMAN, DÜZENİ BOZDU"
Başakşehir, Ömer Ali'nin mükemmel golü ile skor avantajını da yakaladı. Ama o anda sahneye Aykut Kocaman çıktı. Zaten ilk 11'deki bütün görev yerlerinde önemli tercih yanlışları vardı. Cemali sakatlanınca büyük bir hata ile Uğur'u oyuna aldı. Uğur'un son 3 senedir oynadığı dakikalar dahi sayılı... Bir de üstelik Ömer Ali'yi ters ayaklı sol beke çekti. Bu büyük yanlış düzeni bozdu ve Fenerbahçe baskıyı artırarak beraberlik golünü attı.
3
"SAHNEYE BELÖZOĞLU ÇIKTI"
İkinci yarıda da Pelkas'ın mükemmel golü ve sonrasında Mahmut'un kırmızı kart görmesi saha içi dengelerini Fenerbahçe lehine çevirdi. Ama bu sefer sahneye Belözoğlu çıktı. Geçen hafta işleyen düzeni gereksiz yere 5 oyuncu değiştirerek bozmuş ve rakibe üç net pozisyon vermişti. Bu sefer de aynı uygulamaya başlayınca 11'e 11'de gol dışında pozisyon bulamayan Başakşehir 3 net fırsat buldu.
2
"EĞER PENALTI GOL OLSAYDI..."
Eğer penaltı gol olsaydı Fenerbahçe için iki puan sokağa atılacaktı... Neyse ki Harun sebebiyet verdiği penaltıyı kurtararak hatasını telafi etti. Sonuçta Emre Belözoğlu'nun bana göre doğru olan son iki maçtaki ilk 11'leri işe yaradı.
1
"DÜN GECE VAR NEREDEYDİ!"
Gelelim hakeme... Cüneyt Çakır'ın Mahmut'a gösterdiği ucuz ikinci sarı kartı, kalitesine hiç yakışmadı. Erzurum-G.Birliği maçında kaleci penaltıyı kurtarırken, yalnız vücutlar çizgiye geçmişken penaltı tekrarlandı. Trabzonspor-Hatay maçında da konuk ekibin penaltısı ceza alanına girildi diye tekrarlandı. Dün gece VAR neredeydi!