Sporx Extra Arama Logo

Ömer Faruk Beyaz: "Ben hep Emre Belözoğlu'nu örnek aldım"
8
ÖMER FARUK BEYAZ RÖPORTAJI

Fenerbahçe'de bitecek sözleşmesinin ardından Stuttgart'a imza atan genç oyuncu Ömer Faruk Beyaz, Almanya'da Gazetefutbol'a bir röportaj yaptı ve tercihinin nedenini anlatırken, kariyer hedeflerine de değindi. İşte Ömer Faruk Beyaz'ın sözleri...

7
"STUTTGART'I SEÇTİM ÇÜNKÜ..."
Ocak ayından bu yana birçok kulüple görüştük. Stuttgart'ı seçmemin nedeni, Bundesliga'daki en genç kadroya sahip olması ve Sven Mislintat'ın olması. Mislintat, genç oyunculara çok önem veriyor ve benim kararımda önemli bir rol oynadı. Stuttgart'ta kendimi kanıtlayabilir, iyi gelişebilir ve kariyerimi ilerletebilirim. Şu anda kararımdan dolayı çok mutluyum.
6
"OZAN KABAK BANA MESAJ ATTI"
Ozan Kabak ile yazıştık. Beni tebrik etti, yardım edebileceğini ve desteğinin benimle olduğunu belirtti.
5
"EN İYİ LİG BUNDESLIGA"
Bundesliga, dünyanın en iyi liglerinden biri. Stuttgart'a gitmemin dışında Bundesliga'yı uzun süredir takip ediyorum. O yüzden az çok bilgi sahibiyim. Hatta Avrupa'da en çok beğendiğim ligin ve en iyisinin Bundesliga olduğunu söyleyebilirim.
4
"TARAFTAR KÜLTÜRÜ ÖNEMLİ"
Stuttgart taraftarı takımı iyi ve kötü günde destekliyor. Stuttgart'ın 2. Lig'de bile 50 bin ortalama yaptığını biliyorum. Bu önemli, bir taraftar kültürü önemli. Sven Mislintat ile konuştum ve teknik ekibi, takımı daha hızlı tanıma konusunda sabırsızım.
3
"İSTANBUL'DAN KÜÇÜK OLMASI İYİ"
Henüz Stuttgart şehrini gezme zevkini yaşayamadım. İstanbul ile kıyaslarsak, kariyerimi daha küçük ve sakin bir şehirde sürdürmemin uygun olduğunu söyleyebilirim. Bu sayede futboluma, kariyerime ve işime daha iyi konsantre olabilirim. Hala genç bir oyuncuyum, 2-3 hafta önce Almanca dersleri almaya başladım. Öncelikle iletişim kurmalıyım. Her gün çalışmalarımı da sürdürüyorum.
2
"HEDEFİM BALLON D'OR KAZANMAK"

Stuttgart'ta kendimi kanıtlamak ve başarılı olmak istiyorum. La Liga ve Premier Lig de dikkat çekici ligler. Şu anda odak noktam Stuttgart ve Bundesliga. Amacım bir gün Ballon d'Or kazanmak. En başından bu yana hedefim buydu ve bunun için mücadele veriyorum. Bunun için de takıma yardımcı olmalıyım, takım bana yardımcı olmalı. Birlikte çalışıp, bir takım olup, gerisinin gelmesini beklemeliyiz.

1
ALEX DE SOUZA VE EMRE BELÖZOĞLU
Futbola başladığımda stilimi Lionel Messi ile kıyaslardım. Ancak zamanla kendi oyun stilimi geliştirmenin önemli olduğunu fark ettim. Messi ve Ronaldo'yu çok seviyorum, net bir rol motelim yok. Her iyi oyuncunun kendine has güçlü yanları var. Herkesten bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Türkiye'de Alex de Souza'yı örnek aldığımı söyleyebilirim. Oynarken izlediğim en iyi oyunculardan biri. Anlayışı, tecrübesi, oyuna bakışıyla birlikte Emre Belözoğlu da benim için harika bir örnek. Kendini her yerde kanıtladı, karakterini gösterdi. Benim karakterimi güçlendiren kişilerden de biri oldu. Ondan çok şey öğrendim.