Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Okan Buruk'tan sakatlık açıklaması
11
OKAN BURUK'TAN AÇIKLAMALAR
Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, 4-3 kaybedilen Villarreal karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.
10
"EN ÖNEMLİSİ AKADEMİDEN GELENLER"
"11 gün ara vermeden çalıştık. Burada iki tane maç oynadık. Çİft antrenman kuvveti yaptık. Süre olarak da baktığınızda bazı oyuncular daha fazla, bazı oyuncular daha az süre aldı. Geniş bir kadromuz yoktu ama gerçekten bizim için en önemlisi akademiden aldığımız oyuncular. Tabii ki takip ediyoruz hepsini. Sezon başından beri 7 tane oyuncu bizimle beraberdi. Bugün de maçın sonunda neredeyse akademi takımıyla bitirdik. Galatasaray formasıyla kaybetmek çok üzücü, bize dokunuyor ama baktığınızda maçın sonunda yüzümüzde bir gülümseme oluştu. Bu Galatasaray geleneceğine yakışan bir şey. Her sene oyuncu çıkartmıştır Galatasaray. İnşallah biz de bizimle birlikte olan oyunculardan uzun yıllar forma giyer"
9
"BİZİM İÇİN TECRÜBE"

"2. etaba gideceğiz. 3 tane iyi maçımız var. Özellikle iyi maçlar seçiyoruz. Önemli olan sonuç değil tecrübe bizim için. Oynamayan oyuncuları görmek bizim için çok önemliydi."

8
"FAYDALI BİR MAÇ OLDU"
"İlk yarıda 4-1 içeriye girdik. ikinci yarıda 4-3'e getirdik. Belki 5-10 dakika daha olsa beraberliğe getirebilirdik. Bizim için faydalı bir maç oldu."
7
"HAKEM KÖTÜ YÖNETTİ"
Yunus'un bir sakatlığı oldu. MR'a gidecek. İnşallah önemli bir şey yoktur Yunus'ta. Hakem de kötü yönetti maçı. Faullere izin verdi, kartlar vermedi. Biraz daha kartlar çıkartsaydı, faul sayıları çoğaldı. Ben de buna sinirlendim biraz.
6
"İYİ BİR TAKIMA KARŞI OYNADIK"
"Rakip sert oynadı. İspanya'nın iyi takımlarından birisi. Performans olarak iyi bir takım. İyi bir takıma karşı oynadık. Normal lig maçı gibi oynadılar. Çok fazla hakeme de itiraz ettiler. Biz hep Türkiye'de görüyoruz bunları ama..."
5
BASIN TOPLANTISI

Nef Stadı'nda oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Buruk, "Oyuna iyi başladığımız bir maçtı. Maçın başı rakibe baskı yaptığımız, topun bizde kaldığı süreçti. 1-0 sonrası erken bir şekilde ikinci ve üçüncü golleri yedik. Oyunun karşılığına bakınca kalemize her gelen top gol oldu. Risk aldığımız dönemlerde savunma arkasına koşularla pozisyon verdik. Devre arasına girdiğimizde sürpriz bir sonuçtu. Kazanmak için çıktığımız bir maçtı. Oyuncularıma ikinci yarıda daha karakterli, cesur ve beraber oynamalarını söyledim. Üzüldüğümüz bir sonuç oldu." diye konuştu.

4
"HEPİMİZİ GÜLÜMSETEN BİR OLAY"

Genç oyuncuların sahada olmasının kendilerini mutlu ettiğini aktaran Buruk, "Akademiden gelenlerin sahada olması maçın sonunda yüzümüzde gülümsemeye sebep oldu. Kerem'in penaltıda topu Baran'a vermesi bizim için sevindirici. Hepimizi gülümseten bir olaydı. Hazırlık maçı da olsa kazanmak istiyoruz. Burada hatalarımızı, yanlışlarımızı, oyuncularımızı görüyoruz. Akademiden gelenlerin birçoğu son haftalarda bizimle çalışmıştı. Bu oyuncuların içinde çalışmaya devam edecek olanlar var. Onların performansını bir kar olarak cebimize koyduk." ifadelerini kullandı.

3
"DİZİNDE AĞRI HİSSETTİ"

İkinci yarıda oyuna girdikten kısa bir süre sonra sakatlanarak çıkan Yunus Akgün'ün durumuyla ilgili de bilgi veren Buruk, "Yunus, MR'a gidecek. Dizinde ufak bir ağrı hissetti. Çok net, ciddi bir ağrısı yok ama bir şey hissettiğini söyledi. MR'dan sonra net bir şekilde belli olur. Umarım önemli bir şey yoktur. Bu döneme şanssız başladık, üst üste gelen sakatlıklar bizi üzdü. Umarım Yunus'la ilgili üzücü bir haber almayız." şeklinde konuştu.

2
"HEPİMİZİN BEKLENTİSİ VAR"

Baran Aksaka'nın performansı ile ilgili de konuşan Okan Buruk, "Oynadığı paslar, oyun yönünü çevirmesi çok etkiliydi. Baran hepimizin beklentisi olan bir oyuncu. İkinci 45 dakikada sahada yer aldı. Maçı seyreden biri Baran'ı belki de İspanyol oyuncu olarak görebilir. Topa dokunuşları, oyunu yönetmesi... Tek oynadığında bu işi çok iyi yapıyor. İkinci yarı topa sahip olmamızda, pas trafiğinde çok iyi işler yaptı. Beklentimiz çok yüksek. Baran umarım bu takım içinde de ligde de süre alacak seviyeye gelecektir. Bugünkü oyun bize bunu net şekilde gösterdi." değerlendirmesinde bulundu.

1
"HEPİMİZİ ÜZÜYOR"

Kaleci Okan Kocuk'a yapılan protestoların üzücü olduğunu kaydeden sarı-kırmızılı teknik adam, "Çok erken bir dakikada protesto edilmesi üzücü. Ona ihtiyacımız var ve çok güveniyoruz. Beklentimiz yüksek. Uzun zaman sonra oynamak kaleciler için zordur. Her kalecinin başına gelen şeyler bunlar. Ben saha içinde destek oldum, taraftarlardan da Okan'a destek olmalarını rica ettim. İkinci yarıda çok iyi bir oyun ortaya koydu, aynı ciddiyet ve istekle çok iyi kurtarışlar yaptı, oyunu doğru oynadı. Orada bir meydan okuma gösterdi. İnsan olarak çok kaliteli biri. Kaleci olarak da iyi işler yapacağını düşündüğümüz bir kaleci. Okan'a güveniyoruz. Taraftarlarımızın bütün oyuncularımıza destek olmasını istiyorum. Bir hazırlık maçında oyuncularımızın ıslıklanması hepimizi üzüyor." ifadelerini kullandı.