Sporx Extra Arama Logo

Norman Mapeza: "Galatasaray, kariyerimin tepesiydi"

1994-95 sezonunda Galatasaray forması giyen Zimbabveli orta saha oyuncusu Norman Mapeza, Polonya basınına bir röportaj verdi ve dikkat çeken sözler kullandı.
6
MAPEZA'DAN AÇIKLAMALAR

1994-95 sezonunda Galatasaray forması giyen Zimbabveli orta saha oyuncusu Norman Mapeza, Polonya basınına bir röportaj verdi ve dikkat çeken sözler kullandı.

5
KARİYERİMİN TEPE NOKTALARIYDI
Galatasaray'a gelmeden önce Legia Varşova'dan da teklif aldım ancak Galatasaray'a gitme kararı verdim. Galatasaray'dayken Barcelona ve Manchester United'a karşı oynadım, bu zamanlar kariyerimin en tepe noktalarıydı. O zamanlar Şampiyonlar Ligi'nde olmak, şu andakinden daha zordu, 16 takım katılıyordu.
4
HİÇBİRİ MESSI DEĞİLDİ
O zamanlar Şampiyonlar Ligi'nde çok zorlanmamıştım. Barcelona ile bugün karşılaşsam ve Messi ile mücadele etmek zorunda kalırım, daha zor olurdu. Ancak o zamanlarda Romario, Koeman, Guardiola gibi yıldızlar olsa da hiçbiri Messi değildi. Camp Nou'da sadece 2-1 kaybettik, bu önemliydi.
3
TÜRK İNSANI FUTBOLU SEVİYORDU
Türk Ligi bizim için iyiydi. Polonya'da maçtan sonra kirli kıyafetlerimizi kendimiz yıkardık ama Galatasaray'da bunun için bir görevli vardı. Ayrıca Türk insanı futbolu gerçekten çok seviyordu.
2
SADECE 1 YIL KALABİLDİM
Galatasaray'da sadece 1 yıl oynayabildim çünkü sezon sonunda Graeme Souness geldi ve daha iyi oyuncuları transfer etti. Gençtim ve teknik direktörümüz beni kiralamak istediğini söyledi.
1
MENAJERE GÜVENMİŞTİM
Sonra geri dönmedim çünkü menajerim başka yerde daha fazla kazanabileceğimi belirtti. Galatasaray'da 5 yıllık bir sözleşme imzalamıştım ve sözleşme Türkçeydi, ne dediğini de hiç anlamamıştım. Transferimi yapan menajere güvenmiştim tamamen.