Sporx Extra Arama Logo

Nihat Kahveci: "Galatasaray neden bu kadar isteksiz?"
10
NİHAT KAHVECİ'NİN YORUMLARI
Galatasaray'ın Trabzonspor'u konuk ettiği maçın ardından Niihhat Kahveci mücadeleyi değerlendirdi.
9
"İLK YARIDA TRABZONSPOR"
"Ligin en iyi 0-0'ını oynayan takımı Trabzonspor, defansif anlamda iyi oynuyorlar. En önemli sebebi Victor'la Edgar gibi ligin en iyi ikilisine sahip olmaları. Bugün de çok iyiydiler. Zaten arkada Uğurcan var Buffon. Son dönemde oynayamayan Berat performansı izledik, topu yönlendirmesi de çok iyiydi topsuz oyunda da çok iyiydi. Pozisyonlar da buldular ama tek golü maçın sonunda bulablidiler."
8
"NASIL OYNANIR GÖSTERDİLER"
"Deplasmanda bir takımın nasıl oynaması gerektiğini gösterdiler. Trabzonspor çok pozisyon buldu, bu kadar beklenmiyordu belki de. Defansı hep iyi yapan ama ofansta istediklerini yapamayan bir takımdı Trabzonspor ama bu sefer öyle olmadı. Her şeyi doğru yapan bir takım oldular ama topu ağlarla buluşturamadılar. Trabzonspor taraftarları bence çok mutluydular..."
7
"ŞAMPİYONLUK HAVASINDA DEĞİL GİBİLER"
"Lider Beşiktaş 2 puan kaybetmiş, son Göztepe maçında oynanan iyi futbol var. Galatasaray'ın bugün sahaya iyi bir performans göstermesi bekleniyordu. Maça istekli, topa sahip olarak başlamalıydı Galatasaray ama tam tersini yaptılar ilk yarıda. Sanki şampiyonluk havasında değilmiş gibi, isteksiz arzusuzdu. Benim için şok bir bölümdü bu. Kaybettiğin her puan seni şampiyonluktan uzaklaştırıyor"
6
"ÇOK OYUNCUYLA POZİSYON YOK"
"İkinci yarıda oyunun belli bölümlerinde istediği futbolu yansıttı, özellikle oyuncu değişiklikleriyle. Rakip yarı sahada çoğalan bir Galatasaray vardı. Bu sefer de çok oyuncuyla oraya gitmişsin ama pozisyon zenginliği bulamıyorsun. İlk heyecanlandıran pozisyon Babel'in kullandığı duran toptu. Şampiyonluk arayan bir takımın durumu böyle olmamalı""
5
"ŞENER İYİ ÇOCUK AMA YETERSİZ"
"Şampiyonluğa oynuyorsun, kaleye şut atmıyorsun. Bunlar hiç beklenilmeyecek şeyler Galatasaray açısından, oyuncu kalitesine baktığında. Baktığın zaman eksikler çok fazla, Omar, Yedlin yok yerine Şener var. Şener iyi çocuk, severim hiç problemi yok ama Galatasaray seviyesinde görmüyorum. Gösterdiği performans da net gösteriyor"
4
"FEGHOULI'Yİ BİLE BOZUYOR"
"Şener belki Feghouli'yi bile bozuyor. İlk çıkardığı tercih Feghouli oluyor Fatih hocanın. Bunu da anlamıyorum. Ne kadar kötü de oynasa ceza sahası dışından çatala top atan maçı kazandıran adam olabiliyordu"
3
"NEDEN İLK FEGHOULI ÇIKIYOR?"
"Şampiyon olduğu dönemde Galatasaray'da Feghouli en önemli isimlerdendi. Şimdi ilk çıkartılan isim oluyor. Fatih hocanın bu tercihini anlamıyorum"
2
"TRABZON'UN ŞUANKİ YERİ MUCİZE"
"Trabzonspor kadrosuna baktığında bundan daha iyi çıkmaz. En çok Baker'ı çıkarırsın Abdulkadir Parmak'ı oyuna alırsın bu kadar. Trabzonspor'un kadrosu bu. Abdullah hoca da bunun farkında, bu değişiklikler zaten zaman geçirmek için. Buralarda Trabzonspor'un olması mucize. Abdullah hoca da bunun farkında. Skora katkı verebilecek oyuncuları olsaydı Trabzonspor şampiyonluk yarışının içindeydi zaten"
1
"FENERBAHÇE BU YÜZDEN AVANTAJLI"
"Bakasetas ve Berat cuk diye oturmuş iki transfer. Geldiklerinden de katkı sağlamış isimler. Haftada 3 maç oynarken kadro zenginliği olan bir tık öne gidiyor. Bu yüzden zaten Fenerbahçe avantajlı durumda"