Sporx Extra Arama Logo

Mykola Morozyuk'tan koronavirüs ve sezon değerlendirmesi
9
MOROZYUK YAŞADIKLARINI ANLATTI

Rizespor'un 32 yaşındaki sağ beki Mykola Morozyuk, koronavirüs salgınında yaşadıklarını anlattı ve sezonu değerlendirdi.

8
"BELKİ DE SON RÖPORTAJIM"
Günler geçtikçe karantina daha da zorlaşıyor. Daha fazla kısıtlamalar getirilmeye başlandı. Şehirlerin giriş çıkışları kapatıldı, polis takip ediyor. Şu anda bencil olmak ve sadece kendini düşünmek önemli. Belki de şu anda son röportajımı veriyorum, bilemiyorum.
7
"İSTATİSTİKLER MORAL BOZUCU"
Türkiye'de liglerin ne zaman başlayacağı belli değil. Çok uzun süreli bir karantina olacak sanırım. Her şey bu virüsle nasıl savaşıldığına göre değişecek. Şu anda dünyadaki istatistikler moral bozucu.
6
"ŞU ANDA EN POPÜLERİ BELARUS"
Şu anda en kötü şey, belirsizlik. Ne zaman tekrar futbol oynamaya başlayacağız, bilmiyoruz. Belarus oynamaya devam ediyor, şu anda Avrupa'nın en popüler ligi. Avrupa'nın ortasındalar ama oynamaya devam ediyorlar, ilginç. Belarus'ta arkadaşlarım var, onları izliyorum ve 5 yıldır futbol oynamıyorum gibi hissediyorum.
5
"ÇILGINA DÖNEBİLİRİM"
Kendi başıma çalışmalarımı sürdürüyorum. Sürekli evde olduğumuz için psikolojik problemler oluyor tabii ki. En azından benim oturduğum daire denizi görüyor, pencereler var. Yoksa çılgına dönebilirdim.
4
"DÜNYA DEĞİŞECEK"
Markete gidilebiliyor ancak önlemler var. Maske ve eldiven gerekiyor girişte. Talan yok Türkiye'de. Çok panik de yok. Televizyon izliyorum ama ne diyorlar anlamıyorum ancak durum sakin. İlk 10 gün zordu. Bence bu durum sonrası dünya değişecek, insanların bakış açısı farklılaşacak.
3
"TÜRKİYE'DE HÜCUM YAPMALISIN"
Türkiye'de kazanmak istiyorsan, hücum yapmak zorundasın. Çok puan kaybettik ve küme düşme potasına doğru ilerledik. Ancak sıkı bir rekabet var ve 2 maç kazansak, puan tablosunda üst sıralara doğru çıkabiliriz.
2
"BURADA G.SARAY VE F.BAHÇE VAR"
Ukrayna'da nasıl Dinamo ve Shakhtar varsa, Türkiye'de de Galatasaray ve Fenerbahçe var. Shakhtar, Türkiye'de olsa, şampiyon olur ancak Ukrayna'daki kadar kolay olamaz. Ukrayna ve Türkiye'de farklı bir futbol oynanıyor.
1
"TÜRKLER ÇOK YARDIMSEVER"
Türkiye'de en zor şey, dil. Bazıları 10 yıl burada oynasa da, dili öğrenemiyor. Ama Türkler çok yardımsever, misafirperver, çok iyi insanlar ve Ukraynalılara karşı da çok nazikler. Eşimle Türkiye'yi çok seviyoruz.