Sporx Extra Arama Logo

"Mustafa Muhammed, tam 12'den isabet"
12
"MUSTAFA: TAM 12'DEN İSABET"

Spor yazarları, Galatasaray'ın yeni golcüsü Mustafa Muhammed'i değerlendirdi.

11
HAMİ MANDIRALI

Oyun stili Umut Bulut ve Jardel'e benziyor. Çok kuvvetli. Eğer sağdan soldan ortalarla beslenirse çok atar ve gol kralı bile olabilir. Topu rakibinden kurtarıp yaptığı tek vuruşları çok iyi. Ceza sahasındaki karambol topları çok iyi takip ediyor ve bu da gol atmasını sağlıyor.

10
ÖMER ÜRÜNDÜL

Mustafa Muhammed, tipik bir nokta santrforudur… İki yönde de çok etkili gol vuruşları var. Kafa ile zamanlaması çok başarılı ve iyi yükselip, darbeli vuruyor. Ayakla vurduğu şutları da adeta mermi gibi gönderiyor. Bütün bu sert gollük şutların dışında ayak içini de çok iyi kullanıyor. Eğer iyi hücum eden bir takımsanız, organize iseniz bu tip bir santrforunuz varsa her zaman ondan faydalanırsınız. Ancak Mustafa Muhammed kesinlikle bir geniş alan sprinteri değil. Kontratak futboluna uygun değil. Bunu da unutmayalım.

9
GÜNTEKİN ONAY

Muhammed adeta Nil’den gelen bir mücevher gibi. Son derece verimli oynuyor ve yakaladığı fırsatları golle sonuçlandırıyor.

8
ŞANSAL BÜYÜKA

Bela adam... Her şutu S-400 füzesi kıvamında... Yaradana sığınıp vuruyor. Öyle şiddetli vuruyor ki, hem topu, hem kaleciyi, ikisini birden kaleye sokabilir. Muhammed'in mutlaka çok daha fazla topla buluşması, buluşturulması gerekiyor.

7
ÖMER ÜRÜNDÜL

Muhammed önemli bir transfer olduğunu bir kez daha gösterdi. Belki oyunun içinde çok gözükmedi ama iki kere topa vurdu, iki şutu da ses getiren cinstendi.

6
ŞANSAL BÜYÜKA

Bela adam. Her şutu S-400 füzesi kıvamında. Yaradana sığınıp vuruyor. Transferde 12'den vurmak buna denir.

5
RIDVAN DİLMEN

Muhammed Mustafa için benzetme Metin Oktay'dır. Mermi gibi vurdu.

4
NİHAT KAHVECİ

Muhammed ve golcü transferinin önemi. Ne vuruyor toplara!

3
İSKENDER GÜNEN

Bazı oyuncular var ki geldikleri takımda büyük fark yaratırlar. Muhammed de fark yaratan oyunculardan birisi. Ve de geldiği günden bu güne kadar önde sorunlar yaşayan G.Saray'a hayat verdi. Hava toplarındaki üstünlüğü ve de şut becerisi ile öne çıkan bir isim. Ceza sahası içinde topla buluştuğunda sonucu tayin eden bir futbolcu. Bana göre son yıllarda eksikliği çekilen golcü oyuncu sorununu giderdi. Mustafa Muhammed artık birinci forvettir. Falcao kariyerli bir isim ama futbolda kariyerden çok bugün yaptığınız büyük önem taşır.

2
ALİ GÜLTİKEN

Çok ekstrem bir oyuncu Mustafa Muhammed. Santrfor olarak çok fazla da özelliği var. Bazı oyuncuların sadece kafa hakimiyeti vardır. Bazıları sadece çabuktur, bazılarının gol vuruşları iyidir. Bazısında ise şut yeteneği oldukça yüksektir. Mustafa Muhammed'de hepsi birden var. Bir artısı daha var Mısırlı oyuncunun... O da oyunu çok iyi bilmesi. Pas trafiği içinde takımını oynatabilen bir futbolcu olarak da öne çıkıyor. O yüzden de gördüğümüz gibi çok büyük fark yarattı. Ben stil olarak da Beşiktaş'ta oynayan Vincent Aboubakar'a benzetiyorum.

1
GÖKMEN ÖZDENAK

Bir santrforda olması gereken tüm özelliklere sahip. Vuruş tekniği olarak rahmetli Metin Oktay'ı andırıyor. Çok güçlü, teknik, hızlı. Hem ayağıyla hem kafasıyla topa çok iyi vuruyor. Kanat oyuncularıyla daha fazla idman yaparsa atacağı gol sayısı da artacaktır. İyi bir vuruş çıkarmak için denge ayağını topun dibine koyman, beli hafif eğip vuruş ayağının iç ve burun kısmıyla topa sert vurman gerekir. Kaleciye değil kale direklerine bakarsan gol şansın artar. İyi kafa vurmak için de topun geldiği tarafa doğru koşarak havada zamanlamayı iyi ayarlayıp gözünü kapatmadan, belden yay gibi gerilip topa vurman gerekiyor. Mustafa bu iki vuruşu da mükemmele yakın derecede iyi yapıyor. İyi beslenirse Galatasaray'ı şampiyonluğa taşır.