Arama Logo

Montella'dan Milli Takım açıklaması!
6
MONTELLA'DAN AÇIKLAMA VAR!

Abdullah Avcı, Montella ve Löw isimleri dikkat çekerken, Futbol Federasyonu hafta sonuna kadar yeni hocayı açıklayacak. Adaylardan biri olan Vincenzo Montella, flaş açıklamalarda bulundu.

MONTELLA'DAN AÇIKLAMA VAR!
5
İSTANBUL'A ÇAĞRILDI

A Milli Takım'ın yeni teknik direktörü için geri sayım sona ermek üzere. Bugün Riva'da toplanıp kararını verecek olan Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi, Stefan Kuntz'u çarşamba günü için İstanbul'a davet etti. Alman hocayla fesih işlemleri görüşülecek. Daha sonra da yeni teknik direktör açıklanacak. TFF'nin şu anda görüştüğü üç isimle ilgili durum şöyle:

İSTANBUL'A ÇAĞRILDI
4
ABDULLAH AVCI

Listedeki favori aday durumunda. Daha önce de Milli Takım'da görev yapmış bir hoca. Eğer yerli bir teknik direktöre görev verilmesi kararlaştırılırsa bu isim Avcı olacak.

ABDULLAH AVCI
3
VİNCENZO MONTELLA

İtalyan medyasına göre kendisiyle görüşme yapıldı. Düşünmek için de 2 gün süre istedi. Göreve sıcak bakıyor. Adana'da çok sevildi. Hakan Çalhanoğlu'nu Milan'a transfer eden eski hocası olması da onu avantajlı kılıyor.

VİNCENZO MONTELLA
2
JOACHİM LÖW

Büyük bir marka. 2004 yılında Almanya A Milli Futbol Takımı'nda teknik direktör Jürgen Klinsmann'ın yardımcısı olarak göreve başlamış ve 2006'da Klinsmann'ın yerine milli takımın başına geçmişti. Sonrasında 15 yıl hocalık yaptı. 198 maçta Alman Milli Takımı'nın başında bulunan Löw, 2014'te Brezilya'nın ev sahipliğinde düzenlenen FIFA Dünya Kupası'nda şampiyonluk sevinci yaşadı. Federasyon, kendisine teklif götürdü ancak kabul etmedi.

JOACHİM LÖW
1
"GÖREV ALIRSAM GURUR DUYARIM"

Adana Demirspor'daki görevini bırakan ve şu anda boşta olan Vincenzo Montella'ya Türk Milli Takımı için teklif alıp almadığını sorduk. Bize çok kısa bir yanıt verdi: "Size bir detay vermem mümkün değil. Ancak şunu söyleyebilirim, böyle bir görevden dolayı gurur duyarım." Mesajın sonunda ise "İnşallah" ifadesini kullan İtalyan teknik adamın yaptığı vurgu dikkat çekiciydi. Başarılı çalıştırıcı, Adana Demirspor ile çıktığı 76 resmi mücadelede maç başına 1.72 puan ortalaması yakaladı. (Sabah)

\