Sporx Extra Arama Logo

Metin Tekin'den Alanyaspor - Beşiktaş yorumları
9

METİN TEKİN'İN SÖZLERİ

Metin Tekin, Beşiktaş'ın Alanyaspor'u 2-1 mağlup ettiği maçın ardından değerlendirmelerde bulundu.
8

"ÇOK NET BİR GALİBİYET"

İlk yarıda oyun ortada, skor üstünlüğü Alanya'daydı. 2. yarıda oyun üstünlüğü tamamen Beşiktaş'a geçti. Çok net bir galibiyet aldı Beşiktaş, deplasmanı hiç hissetmedi. Skor farkı 1 belki ama pozisyon farkı daha fazla oldu. Yukarıdan kopabilirdi kazanmasaydı.
7

"POZİSYON ÜRETMESİ ÖNEMLİ"

İyi midir Sergen Yalçın, iyidir. Son dakikada puan kaybetti, onu kaybetmese çok daha farklı olabilirdi. Yukarıda olması iyi ama şampiyonluk şansı çok fazla var mı, bu hafta bittiğidne puan durumu daha net ortaya çıkacaktır. Pozisyon üretmesi en önemli şey Beşiktaş'ta.

6

"KARIUS ÇIKARABİLİRDİ"

Karius'un hatasından gol yenmedi ama golde hatalıydı Karius. Hatası var, çıkarabilir. Çok kötü goller yedi bunun öncesinde, çok net bir kaleci hatası diyemeyiz.

5

"ELEŞTİRİYE AÇIK OLACAKSINIZ"

40 yıldır bu mesleği yapıyorsanız, eleştiriye açık olacaksınız. Hepimiz öyleyiz, kamuoyu önünde bir iş yapıyoruz biz. Mizaha da bayılırım ben ama hakaret işin içine gelince başka iş oluyor.
4

"BEŞİKTAŞ GELECEĞİ DÜŞÜNMELİ"

Beşiktaş çok pozisyon üretti diyoruz. 35 yaşındaki Gökhan, bu sene harika, deneyimli ama ortayı açtı, Atiba vurdu 37 yaşında, 35 yaşındaki Burak 2 gol attı. Beşiktaş makro plan olarak ne yapması gerektiğini düşünmeli. Nereye doğru gideceğinizi görmeniz lazım.
3

"BOYD'U DA GÖRMEK LAZIMDI"

Zaman zaman herkes yanılıyor. Ben 20 yaşında 1 milyon euroya aldırmadım denen oyuncular vardır. Doğruyu görebilmek de bir yetenektir. Ankaragücü'ndeki Boyd ile Beşiktaş'taki Boyd'un olabilirliğini görmek de bir yetenek gerektiriyor.
2

"KONSANTRASYON EKSİKLİĞİ"

Alanyaspor'da konsantrasyon eksikliği çok net hissediyorum. Fernandes koşmadı bir pozisyonda, yedikleri golde devam etmemesi var.
1

"PENALTIDA STANDART YOK"

Penaltı konusunda bir standartın oluşmadığını düşünüyorum. Bir karara bağlanacak herhalde sonunda. Burak çok iyi penaltıcıdır ama attığı penaltı, iyi penaltılarından biri değildi.