Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol'dan gündem değerlendirmesi!
21

DEMİRKOL'DAN YORUMLAR...

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, beIN Sports Haber'de gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.
20

"6-0'IN ÖTESİNE GEÇİLEBİLİRDİ"

Sen Tolgay'la oynuyorsan, en önemli oyuncunun yerine onu koyarak oynuyorsan, seni her takım yenebilir. Bu Galatasaray'ın oyununu küçümsemek değil. Gayet iyi bir planla, galibiyet aldılar. Hatta 6-0'ın da ötesine geçebilirlerdi.
19

"FATİH HOCANIN PLANI %99 TUTTU"

Fenerbahçe'nin bu orta sahası karşısındaki oyunu sen yarın öbür gün 'Sivas'a, ona, buna da yeter.' dersen, yetmeyebilir. Fatih hoca bunu zaten biliyor. Bu, bu maça özgü bir oyun, taktik, strateji seçimi. 'Isla'yı çek. Falcao savunma ikilisini öne çeksin, Feghouli'nin kanadından terse toplar atılacak. Önünde koridorlar olacak, sen de arkaya koşu yapıp alacaksın' şeyi, tam olarak oldu. Fatih hocanın planı %99 tuttu. Onyekuru'nun bu kadar kaçıracağını düşünmemiştir. İyi çizilmiş, analiz edilmiş, rakibin bütün falsolarını hatta daha ötesini görebilmiş bir durum var.
18

"O KADAR DA AYIP OLUR"

"Fatih Terim dedi ya, 'Lemina'nın sahada olmasını isterdim.' diye, hocaya sorsan 'Fenerbahçe'de kim sahada olmasın?' diye, kafadan 'Luiz Gustavo' der. 'Peki yerine kimi koymak istersin?' deseler, 'Tolgay derim ama, o kadar da ayıp olur.' der."
17

"KAPTANLARIN DİKKATLİ KONUŞMASI GEREK"

Bu tip yenilgilerden sonra özellikle kaptan, teknik direktör olan kişilerin, kazanandan daha dikkatli bir şekilde cümlelerini seçerek konuşmaları gerekir.
16

"BÜYÜK KULÜPLERDE DEĞİŞİM OLUR"

Fenerbahçe 17. haftanın sonu itibariyle Galatasaray'dan 4 puan öndeydi. Şimdi Galatasaray, 7 puanla önde, 11 puan referans yaptı. Bu, büyük takımda değişiklik yapar. Büyük takım, böyle bir krize girdiğinde bir şeyleri değiştirir. Kulübün bir şeyleri değişir. Bütün büyük işlerde böyle döner. Planı programı yaparken benim önünde 5 tane maç var bu 5 maçta 15 yapabilirim. Geri kalan maçlarda benim normal futbolumun karşılığı 2 beraberlik olur en fazla diyebilirsin.
15

"F.BAHÇE'DEKİ KRİZ..."

Fenerbahçe'nin Galatasaray'a yenilmesi problem değil, Fenerbahçe'nin küme düşme hattındaki takımlara puan kaybetmesi problem. Bu da bir krizdir.
14

"TOPU AYAKTAN ÇIKARMA SÜRESİ..."

Fenerbahçe'nin düşüşünün sebebi ne olabilir? Hücum bölgesinde kazanılan topta düşüş var, pas arasında düşüş var. Fenerbahçe'nin orta sahadaki oyuncularının topu ayaklarından çıkarma süreleri o kadar yüksek ki... Galatasaray da Beşiktaş da benzer bir durumda.
13

"BELHANDA'YI BEĞENDİM"

Galatasaray'ın maçta en iyi yaptığı şey topu hızlı oynamalarıydı. Belhanda'yı beğendim. Fenerbahçe'nin ofansı, Galatasaray'ın savunma planıyla iyice düştü. Fatih Terim'in söylediklerini çok iyi uyguladılar.
12

"TERİM, MEVLÜT'Ü İSTEMİŞTİ"

Fenerbahçe'nin transferlerinin hepsine karşı çıkılabilir. Mevlüt'e de çıkılabilir mi bilmiyorum. Fenerbahçe'nin 2. santrforu olur Mevlüt. Hatta Muriqi'nin son performansından sonra 1. santrfor da olur. Kupa'da 6 gol attı, eski Mevlüt olmasa da adam gol atıyor. Fatih Terim bu yüzden istemişti Mevlüt'ü. Hatta Mevlüt transferi için "Daha profesyonel çalışıyorlar bu sene" demişti.
11

"YANAL, İSTEMEDİM DEMEZ"

Del Bosque'ye soruyorlardı kimi alalım diye o da kimi alırsanız alın benim işim oynatmak diyordu. Şenol Hoca da öyleydi. Ersun Yanal'ın da bu oyuncuyu istemedim, oynatmıyorum diyeceğini düşünmüyorum.
10

"RAMI FUTBOLDAN KOPMUŞTU"

Adil Rami, sadece Ersun Yanal'a rağmen değil, Adil Rami'ye rağmen yapılmış bir transferdi. Adam futboldan kopmuştu, gidip getirdiler.
9

"YÖNETİMLE ARASINDA BAĞ ZAYIF"

Ersun Yanal bakıyordur fikstüre ve ben hala toparlayabilirim diyordur. Ersun Yanal ile yönetim arasındaki bağın çok çok zayıfladığını biliyorum. 3 hafta kazan, rakiplerin kaybetsin yine zirve konuşulur. 3 hafta öncesine kadar Mustafa Cengiz mi, Fatih Terim mi önce gider diye konuşuyorduk. İkisi de güzel bir liderlik örneği gösterdi, sorun çözüldü.
8

"KOVAC'IN ADI GEÇİYOR"

Niko Kovac'ın adı kuvvetli bir şekilde geçiyor doğru. Ancak Kovac gibi bir hocayı aldığınızda onunla birlikte paket bir transfer bütçesini de kenara ayırmanız gerekir. Cocu da bu görüşmeyi yaparak geldi. Fenerbahçe'nin ilk halletmesi gereken ekonomik durumdur. Fenerbahçe, ekonomisini önümüzdeki yaz için ne kadar doğru kullanabilir. O bir seçimdir.
7

"TARAFTARLAR KAZANIRIZ DEMİYOR"

Fenerbahçe düşme hattındaki 6 takımın 4'üne puan kaybetti ve oyununda erozyon oluyor. Fenerbahçeliler, 10 maçı kazanırız 1 beraberlik alırız diyemiyorlar.
6

"SÖRLOTH İSTEMEZSE NE OLACAK?"

"5-6 milyon euro'yu şu anda Sörloth'a bağlayamam" diyor Ağaoğlu. O parayı verirse zaten limiti aşmış oluyor. Bazı sözleşmelerde siz kulüple anlaşsanız bile oyuncu sizinle anlaşmıyor. Sörloth istemezse ne olacak? Talisca'nın da vardı, ancak Talisca Beşiktaş'ta kalmak istemedi.
5

"UĞURCAN 50-60 M € EDEBİLİR"

Uğurcan, 50-60 milyon euro edebilir. Türkiye'deki oyuncular için istenen parayla dalga geçilmesi... Kepa mesela 85'e transfer oluyor. Mesleği ne? Kaleci işte. Bu kadar kendi ürününü kötüleyen bir topluluk olamaz. Yoğurtçuysan yoğurdunu satmak için iyi yoğurt, güzel yoğurt demen gerekiyor.
4

"BENCE GOLDE FAUL YOK"

Ben Trabzonspor'un attığı ilk golde faul olduğunu düşünmüyorum. Topa ayakla vururken el de sırtında kalıyor. Faul diyene de itirazım olmaz bu arada. Fırat Aydınus'a da diyecek bir şey yok, o anda eli görmüyor.