Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol'dan gündem değerlendirmesi!
12

DEMİRKOL'DAN YORUMLAR...

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. İşte Demirkol'un yorumları...
11

"UMARIM ÇOK UZUN SÜRMEZ"

Umuyorum çok uzun sürmez bu sakatlık ama böyle olabileceğine dair de konuşuluyor. Umarım bir an önce iyileşip döner. Çünkü hakikaten hem gönülden oynayan bir oyuncu hem de Galatasaray'ın merkezi konumunda. Çapa dediğim oyuncu, bu oyuncu işte. Ya da Luiz Gustavo'dur çapa. Oyunun tamamını etrafında topladığı merkez oyuncu. Onun performansı, geri kalan herkesin performansını etkiler.
10

"ÇOK BÜYÜK BİR EKSİKLİK"

Muslera ile birlikte herhalde en son eksik kalması istenen oyuncudur Mario Lemina. Hem Fenerbahçe'nin Gustavo ve Emre'si yok, yani çapası yok hem de Galatasaray'ın Lemina'sı yok. Çok büyük bir eksiklik bu.
9

"YANAL'IN MUTLAK KAZANMASI GEREK"

"Ben iki takımın da büyük oranda beraberliğe oynayacağını düşünüyorum. Ersun Yanal için beraberlik için bir seçenek midir bilmiyorum ama mutlaka kazanması lazım."
8

"KULÜPLER SATILACAK!"

"Burada çözüm şu olacak; tek çözümün, keşke bu noktaya gelmeseydi, çok içime sığmıyor ama bu kulüpler satılacak. Ben bu işin taraftarı değilim 'Öyle diyordun, şimdi böyle diyorsun.' diyecekler ama şartlar değişti. Artık çevirilebilir değil, olmuyor yani..."
7

"STOPER ALAMIYORSUN"

"Ali Şen'in söylediklerinin arasında şöyle bir durum var, kendi çalıştığı dönemden çok farklı bir dünyada yaşıyoruz. 'Yıldızlar alacaktı', alamıyorsun ki... Stoper alamıyorsun."
6

"AZİZ YILDIRIM'LA BİR ARAYA GELİP..."

"Şunu söyleyebiliriz; 30 küsür tane transfer yapıldı. Bundan niye daha makul sonuç çıkarılamadı sorusu doğrudur. Ancak bugün yıldız almak makul bir şey değil. Yıldız yaratmak zorunda takımlar. Aziz Yıldırım'la bir araya gelerek, kulübün borçları için konuşarak bu iş çözülüyor olsaydı, Ali Koç gider konuşur. Öyle bir şey yok, bitti o."
5

"MURIQI İLE UĞRAŞMAK LAZIM"

"Fenerbahçe'de acil rehabilitasyon lazım. Vedat Muriqi'yle uğraşmak lazım. Duvar yıkar gibi vuruyordu bir ara, şimdi şut çekmeye çekiniyor. Ayağı gitmiyor. Burada bir teknik direktörlük lazım. Teknik direktörlüğün %90'ı bu zaten. Fenerbahçe'nin psikolojisi 3 hafta içerisinde yerle yeksan oldu. 3 hafta önce ne konuşuyorduk, şimdi ne konuşuyoruz? Acil tedavi uygulamak lazım."
4

"CÜNEYT HOCA OLMAZ MUHTEMELEN"

"Bence Fenerbahçe - Galatasaray Derbisi'ne Halil Umut Meler, Beşiktaş - Trabzonspor maçına Fırat Aydınus olur, Cüneyt Hoca olmaz muhtemelen. Trabzonspor - Sivasspor'la zirve maçı, hafta içi Şampiyonlar Ligi maçı, sonra ligin 1 numaralı maçı. Hoca kendisini ne kadar takdir ettiğimi bilir ama, şu anda o formu olduğunu düşünmüyorum."
3

"HER ŞEY GÜZEL OLACAK"

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un son 4 sezonda yaptığı 40 stoper transferiyle ilgili Mehmet Demirkol: "Yarısını taraftara göstersen hatırlamaz. Çok kolay işi, çok zorlaştırıyoruz. Ama her şey güzel olacak arkadaşlar, merak etmeyin."
2

"OBI MIKEL'IN YOKLUĞUNDA..."

"Trabzonspor, zor gol yiyor ve kolay gol atıyor. Beşiktaş'ın ise durumu tam tersi; kolay yiyor, zor atıyor. Obi Mikel'in yokluğunda Hüseyin Çimşir'in orayı nasıl tamamlayacağı en önemli soru işareti."
1

"NİSAN AYINDA TUR ATMASI DA MÜMKÜN"

"Trabzonspor'un nisan ayı ortasında tur atması da mümkün neredeyse. Şartlar oraya da götürebilir. Ama son maça 3 takım şampiyonluk mücadelesiyle de girebilir. Bu ikisine de hazırlıklı olması lazım Trabzon halkının."