Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol'dan gündem değerlendirmesi (13 Şubat)
18
DEMİRKOL'DAN YORUMLAR...
Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, gündeme dair yorumlarda bulundu. İşte Demirkol'un beIN Sports'taki o sözleri...
17
FİZİKİ HATA LAZIM
Beşiktaş'ın itirazının reddedilmesi üzerine Mehmet Demirkol: 3 haftaya yakın bir zaman sonunda, yapılan çalışmalar sonucunda tekrara gerek olmadığına karar verdi. Ben tekrarında değilim. Çünkü tekrar için fiziki hatalar olması lazım bence.
16
BENCE DOĞRU KARAR
Tekrar olmaması doğru bana kalırsa. Olabilirdi de. Sonuca etki eden bir hata, kural hatası var mı? Bence var. Ama her sonuca etki eden kural hatasında maç tekrarı olmamalı gibi geliyor bana.
15
MAÇ YÖNETTİ
Hüseyin Göçek, Göztepe-Beşiktaş maçının hakemi. Hüseyin Göçek, Gençlerbirliği-Trabzonspor maçının da hakemi. Hüseyin Göçek maç yönetti. Ortada bir kural hatası varsa yönetmemesi gerekirdi. Kural hatası olmadığına karar verdi federasyon herhalde, o yüzden maça atadı.
14
BAŞKA ANLAŞILIR
Hüseyin Göçek, bu hafta maç yönetmiyor. Muhtemelen yönetmeme sebebi de Baiano'ya kırmızı kartı VAR'a gidip, VAR'da onu görememiş olmaması. Bundan sonraki haftalarda Hüseyin Göçek'e görev verilmezse, bu başka türlü anlaşılabilir. 'Bu acaba Göztepe-Beşiktaş'tan mı? Gençlerbirliği-Trabzonspor'dan mıydı?' diye.
13
BU BİLİYORUZ DEMEKTİR
Beşiktaş'ın son açıklamasıyla ilgili Mehmet Demirkol: IFAB'dan gelen tavsiye kararını açıklama cesaretiniz var mı? demek, 'Biz biliyoruz tavsiye kararını. Burada kural hatası var diyor IFAB, siz söylemiyorsunuz.' demek . Buradan bu anlaşılır.
12
SKORU DAHA ÇOK ETKİLER

Bazı hakem hataları, yapılan kural hatalarından çok daha büyük sonuçlar doğurur. Bir kornerin, tacın kurallara aykırı kullanılması ya da burada olduğu gibi bir hava atışının eski kurallara göre kullanılmasındansa yanlış bir ofsayt, penaltı, kırmızı kart yorumu daha çok etkiler skoru.

11
NEDEN YOK ANLATMALI
Kural hatası yok diyorsa, tamam yok. Şimdi Oğuz Sarvan'a inanmayacak mıyım ben? İnanıyorum. Ama neden? Anlatsın, biz de bilelim. Aradığım şey şeffaflık. 'Kural hatası yok.', neden yok?
10
FİKRET ORMAN'A SORUN
Şenol hocanın söylediklerinde çok kritik bir şey var. 'Borçların sebebi yabancı oyuncular.' dedi. Borçların sebebi yabancı oyuncular değil, yabancı oyunculara o paraları verip getirenler. Pepe kendisi mi geldi buraya? Fikret Orman yönetimine sorun. 'Para yok mu? Kusura bakmayın' deyip gitti.
9
TRABZON OYNATIYOR
Oynatın, yerli oyuncu oynatın. Oynatıyor Trabzonspor işte. Trabzon çıkardı işte bak, kaç tane genç çocuk oynatıyor. Bir zahmet birazcık uğraşın. Uğurcan'dan iyi kaleci mi var? İngiltere'den, Almanya'dan kaleci getirsene bana Uğurcan'dan iyi. Merih, Çağlar, Ozan, Cengiz... Var oyuncularımız, çıkıyor.
8
FUTBOLU SEVİYE ATLADI
Çıkmayı bırak, 29-30 yaşından sonra yaşı gelenler top oynamaya başladı. Adem oynuyor işte. Adem, yerli serbestisi olsa bu kadar yırtınır mı? Uçuyor adam ya. Futbolu seviye atladı. Efecan, futbolu seviye atladı.
7
KAYIPLARIN EN İYİSİ
Galatasaray - A. Alanyaspor maçıyla ilgili Mehmet Demirkol: Burada 3 gündür Alanya karşısında Galatasaray ne yapar diye soruyorum. Galatasaray buna belli oranda bir cevap verdi. Tabii bu bir kayıp olmuş olabilir Galatasaray için ama kayıpların en iyisi. Bir de fikstürü rahatladı. Yarı finalin ilk maçını Sivas maçından önce oynayacaklardı. İkinci maçı Trabzon, Alanya maçından önce oynayacaklardı. Orası çok sıkışacaktı.
6
KART GEÇ GÖSTERİLDİ
Fenerbahçe maçında gösterilen sarı kart haklı, Galatasaray maçında kaleciye gösterilen kart geç. Buradan bir şey üretmeyelim ama, Fenerbahçe o maçta puan kaybetti.
5
SAHADA KALMALIYDI
Galatasaray'da Emre Akbaba'nın neden çıktığını anlamadım, her şartta gol atabilen bir adam. Bazen kayboluyor ama kritik bir dakikada Sekidika mı, Emre'nin olağanüstü soğunkanlılığı mı? Hoca herhalde yorgunlukla ilgili bir karar verdi. Emre kovalıyor, 90+9 bile olsa kovalıyor. Lemine ve Seri ile birlikte en fazla değiştiren oyuncu Emre. Beni şaşırtan o oldu. Sonuna kadar sahada kalması, bence daha mantıklı olurdu.
4
KALECİLER KAPIŞIR
M. Başakşehir-Beşiktaş maçıyla ilgili Mehmet Demirkol: Forvetlerden ziyade kalecilerin savaşı olacağını düşünüyorum. Karius'un 6 galibiyetlik serideki performansına yakın bir şey sergilemesi lazım.
3
MAÇ İÇİN BELİRLEYİCİ
M. Başakşehir bir 4-2-4'le mi oynayacak yoksa orta sahayı 3'leyen bir anlayışla mı oynayacak, bu da maç için belirleyici.
2
SKORU ALINCA ÇIKARTMALI
Luiz Gustavo'nun sarı kart sınırında olması hakkında Mehmet Demirkol: Fenerbahçe skoru alabilirse, aldıktan sonra çıkarabilir ya da Emre çok hazırdır. Gustavo'dan vazgeçmek kolay değil. Ligde hiçbir takımın bu kadar bağımlı olduğu biri yok. Galatasaray-Muslera ilişkisi gibi ya da Atiba-Beşiktaş.
1
ŞANSSIZ DÖNEMDE SAKATLANDI
Abdulkadir Ömür, çok şanssız bir dönemde sakatlandı. Oyununu bir üst seviyeye taşıyabilecek eşikte duruyordu. Onu, İspanya'da büyük bir takımın formasıyla görmekte zorlanmıyorum. Rollerin belirgin olduğu, atak şablonlarının kesin olduğu bir kulüpte çok daha büyük işler yapabilir. Barcelona, Real Madrid, Valencia, Sevilla, buralara çıkabilecek bir oyuncu.