Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol'dan derbiye dair yorumlar
19

DEMİRKOL'DAN DERBİ YORUMLARI

Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, beIN Manşet programında Fenerbahçe - Galatasaray derbisini değerlendirdi.
18

SERİ TEK BAŞINA YAPTI

Tolgay'la Ozan'ın toplam istatistiğini Seri tek başına yaptı. Ersun Yanal öyle bir orta saha tercihi yaptı ki, Galatasaray'ın bütün defolarını artıya çevirdi. Saracchi ve Onyekuru arka arkaya oynayabildi, ne kadar riskli aslında.

17

TOLGAY'I GÖRÜNCE KAZANAMAZ DEDİM

Tolgay Arslan, çok uzun süredir üst düzey futbol oynayamıyor. Ersun Yanal’ın takımın merkezini oluşturan Gustavo yerine Tolgay'ı koyacağını düşünmemiştim. İlk 11'de görünce Fenerbahçe'nin kazanma ihtimalini de çok fazla düşünemedim.

16

HAZIRLANABİLECEK GİBİ DEĞİL

Tolgay Arslan, çok uzun süredir üst düzey futbol oynayamıyor. Oyunun merkezinde oynamak için hazır değil. Hazırlanabilecek gibi de değil.
15

BU SAVUNMAYLA NE YAPABİLİR?

Altay'da da problem var ama bu savunmayla ne yapacaksın ki? Sürekli birileriyle karşı karşıya kalıyorsun. Onyekuru'nun karşısında 5 defa kazandı, 6. düelloda golü yedi. Ne yapsın yani?
14

MARCAO'NUN POZİSYONU YÜZDE 51

Ben penaltı kararları konusunda aynı fikirde değilim. Burada Marcao'nun yaptığı düşünülmeden yapılmış bir hareket mi? Bunu sormak lazım. Bu pozisyon bence yüzde 51 penaltı.
13

ONYEKURU'NUN POZİSYONU PENALTI DEĞİL

Jailson - Onyekuru pozisyonu penaltı değil. Temas var ama darbe yok. Jailson temiz bir müdahale yapıp, topu kapıyor. Marcao'nun pozisyonunda da müdahale var ama o pozisyonda rakibi sakatlama ihtimali var. O yüzden yüzde 51 penaltı diyorum.
12

İKİSİNE DE VERMEK EN KÖTÜSÜ

Elle oynamada oyuncunun harekete devam edip edemeyeceğine göre karar verilebilir ama temaslı müdahalelerde böyle olmaz. İki pozisyon arasında birinde darbe var, diğerinde yok. İkisine de vermese bir şey demezdim. İki pozisyona da penaltı verilmesi bence en kötü tercihtir.
11

ONYEKURU'DA YANILDIM

Ben Onyekuru konusunda yanıldım. Uzun süre oynamadıktan sonra katkı veremeyeceğini düşündüm. Bir de üzerine sıtma hastalığı geldi. Dünkü maç bile Onyekuru'yu bu sezon için kurtarır.
10

MELER'İN PROBLEMİ BU

Belhanda'nın gördüğü kırmızı kart için: Pozisyona baktım. Deniz Türüç oraya gitmese, Belhanda'ya da muhtemelen kırmızı kart göstermeyecekti. Mesela Ersun Yanal'ı kırmızı ile attıktan sonra Fatih Terim'e sarı kart verdi. Halil Umut Meler ile ilgili problem bu.
9

PRENS OLACAKTI OLMADI

Fırat Aydınus dünyanın en iyi hakemi olabilirdi, ilk izlediğim zamanlar çok beğenmiştim. Halil Umut Meler de bir prens olacaktı mesela ama olmadı. Kolay iş değil bu Türkiye'de onu söylemek lazım.
8

PRANGADAN KURTULDU

Fenerbahçe 20 yıl sonra yenildi ve prangadan kurtuldu. Elde bir tek bu kalmıştı. Fenerbahçe evinde yenilmiyor ama yenemiyor da. Derbi kaybetmemek önemli değil, bu başarının üstüne 5-6 kupa daha kazanırsan anlamı olur.
7

KAPTAN TAKIMI DÜŞÜNÜR

Ozan Tufan'ın açıklamaları için: Kaptan önce kaçan basit puanları düşünür. Hakem dün çok hata yaptı kabul ediyorum. Peki Tolgay'dan daha büyük hata mıydı? Kaptanın görevi öncelikle bundan sonraki maçları düşünmektir.
6

YANAL'IN BAŞARISIZLIĞI

Bu maç tamamen bir teknik direktörlük başarısızlığıdır. Bir önceki sezonki takıma iyi diyordu Ersun Yanal. Şimdi stoperim yok diyor. O takıma iyi diyordun üstüne 5-6 stoper aldın.
5

HERKES YENEBİLİRDİ

Fenerbahçe'nin üstündeki fikstür Fenerbahçe'nin hala umudum var diyebileceği bir fikstür ama Fenerbahçe'nin son kaybettiği puanlara bakınca kesin konuşamazsınız. Dünkü Galatasaray maçındaki Fenerbahçe'yi ligdeki bütün takımlar yenebilirdi.
4

6-0'I TEMİZLEYEBİLİRDİ

20 küsür yıllık yük Galatasaray'ın omuzlarına bu kadar çökmeseydi, sadece 20 yılı değil, 6-0'ı da temizleyebilirlerdi. Onun farkına varamadılar.
3

BANA SÜRPRİZ DEĞİL

Ali Koç'un tribündeki olayı için: Sonrasında benim gördüğüm kadarıyla bir küfürleşme veya kavga yok. Bazılarına sürpriz geliyor Koç'un bu tavrı; bana gelmiyor. Ali Koç, basketbol yöneticisiyken sahaya girdiği oldu. İnsanın ruh hali durumdan duruma değişir.
2

BOCALAMA OLUR

20 yıllık mutlak iktidarın son dönemi zor geçmişse, ondan sonra gelen lider doğal olarak sorun yaşar. Bocalama olur. Aziz Yıldırım da ilk döneminde sendeledi. Fenerbahçe'nin 7 sene şampiyon olamadığı dönemler var. Bu ilk defa olmuyor.