Sporx Extra Arama Logo

Marius Sumudica: "Romanya'da olduğum için dönemiyorum"

Gaziantep Futbol Kulübü'nün bir süre önce Romanya'ya giden teknik direktörü Marius Sumudica ve tecrübeli oyuncusu Alexandru Maxim'e Türkiye'ye dönüş için Romanya hükümetinin izin vermediği öğrenildi.
7
SUMUDICA'DAN AÇIKLAMALAR
Gaziantep Futbol Kulübü'nün bir süre önce Romanya'ya giden teknik direktörü Marius Sumudica ve tecrübeli oyuncusu Alexandru Maxim'e Türkiye'ye dönüş için Romanya hükümetinin izin vermediği öğrenildi. Marius Sumudica konu hakkında açıklamalarda bulundu.
6
GAZİANTEP'TEN MAIL ALDIM
Gaziantep'ten en geç 1 Mayıs'ta orada olmam gerektiğine dair bir mail aldım. 14 günlük karantina sonrasında idmanlar başlayacak, Türkler de ligi 12-15 Haziran tarihinde başlatmayı planlıyor. Yayıncı kuruluş bu kararı aldı ve onlar erken başlamasını istiyor. Hafta aralarında da maçlar oynanacak ve seyirci olmayacak.
5
UÇMAMA İZİN VERİLMEDİ
Mail geldikten sonra uçuş yasağı olduğunu fark ettim ancak özel uçuşların bir problem olmayacağını düşündüm. Ödememi yaptım, bazı formları doldurdum ve bugün Romanya'da yetkililerin uçmama izin vermediğini gördüm. Sebebi 14 Mayıs'a kadar Türkiye ile Romanya arasındaki uçuşların durdurulmasıymış.
4
DÖNENLER VAR AMA BEN DÖNEMİYORUM
Fransa'dan, Almanya'dan geri dönen oyuncularım var ama ben dönemiyorum çünkü ben Romanya'dayım.
3
BÜYÜK PARA KAYBEDECEĞİM
Türkiye'deki gazeteciler bana saldırdı çünkü ligde çalışan tek yabancı hocayım. Ailemle olmak için geri döndüm ve çalışmak için de dönmemi gerektiren bir sözleşmem var. Eğer sözleşme feshedilirse, çok büyük para kaybedeceğim.
2
KULÜBE TÜM BELGELERİ YOLLADIM
Uçak Macaristan'dan gelecek ve doğrudan Türkiye'ye gidecek, ben çalışmak istiyorum. Kulübe tüm belgeleri yolladım.
1
UMARIM BİR YOL BULUNUR
İnsanlar Romanya'daki Türkiye Büyükelçiliği ile konuşmamı söylüyor ancak Romanya Sivil Havacılık beni göndermiyor. Onlara her şeyi yolladım, umarım bir yol buluruz ve giderim.