Sporx Extra Arama Logo

"Manchester City'nin Galatasaray ile alakası yok"
7

CEZA ALACAKLAR MI?

İngiltere Premier Lig devi Manchester City'nin Avrupa'dan 2 yıl men cezası almasının ardından ülkemizde de gözlem altında olan büyük kulüplerimizin "ceza alıp almayacağı" yönünde bir tartışma yaşanmaya başladı.
6

FRANSIZ HUKUKÇU YORUMLADI

Fransız spor huhukçusu Jean-Christophe Breillat, Manchester City'nin aldığı cezayı ve muhtemel yolları değerlendirirken, Galatasaray'ın CAS davası ile Manchester City'nin izleyeceği yolun tamamen farklı olduğunu ifade etti.
5

GALATASARAY İLE İLGİSİ YOK

Manchester City'nin dosyasının PSG, Milan veya Galatasaray ile büyük farkları var. Manchester City, sponsorluk ücretlerini abarttığı ve sahte beyanda bulunduğu için ceza aldı. Anladığımız kadarıyla büyük sponsorluk şirketleri, kağıt üzerinde gösterilen büyük miktarları ödememiş ve bu paralar masa altında kalmış. Bu çok ciddi bir sahtekarlıktır, bu yüzden diğer davalarla bir benzerliği yok diyebiliriz.
4

FFP İÇERİĞİ DEĞİŞEBİLİR

FFP'nin içeriğinde bir değişim yaşanması muhtemel. Birçok karar CAS'a gitmeye başladı. Presedürde de netleşmeyen konular var.
3

YILDIZLAR TAKIMDAN AYRILABİLİR

Öte yandan İngiliz basınında, Manchester City'nin aldığı cezanın ardından Kevin de Bruyne ve Raheem Sterling gibi yıldız oyuncuların takımdan ayrılma kararı verebileceği kaydedildi. Oyuncuların menajerlerine "muhtemel" rotalar için çalışmalarına başlamalarını söyledikleri ifade edildi.
2

GUARDIOLA AYRILACAK MI?

Manchester City Menajeri Guardiola'nın ise, cezaya rağmen takımdan ayrılmayı düşünmediği ve 2021'e kadar olan sözleşmesini tamamlama düşüncesinde olduğu bildirildi.
1

BAŞKAN "EN PAHALI AVUKATLARI" TUTACAK

Manchester City'nin Abu Dabili sabihi Şeyh Mansour'un ise, UEFA'nın kararı üzerine CAS'a gitmeleri yönünde hukukçulara talimat verdiği ve yaklaşık 40 milyon euroluk bütçeyle, kulübü savunmak üzere alanında uzman bir hukuki takım kurmahazırlandığı belirtildi.