Sporx Extra Arama Logo

Levent Tüzemen'den Galatasaray değerlendirmesi!
10
"BASKI KURAN GALATASARAY"
Spor yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın Sivasspor karşısındaki futbolunu Fotomaç'ta değerlendirdi.
9
"KEYİFLİ BİR MAÇ OLDU"
Sivasspor kazanma adına hücumu düşünerek oynayınca keyifli, mücadele gücü yüksek, tempolu ve bol ataklı bir oyun izledik.
8
"FORMAYA AÇ OYUNCULAR..."
Fatih Terim, formaya aç oyuncuları ilk 11'e koyunca, sezon başından bu yana göremediğimiz çok koşan ve önde baskı kuran Galatasaray'a nihayet tanık olduk.
7
"EMRE MOR'UN PASI AKIL DOLUYDU"
Ömer Bayram, Babel, Andone sahanın her yerine adım attı. Buluştuğu topları olumlu kullanmaya özen gösteren Emre Mor'un kendisinin şut atacağı pozisyonda Babel'e, "Al golü at" diye pas vermesi akıl doluydu.
6
"BABEL'İNKİ EGOİSTLİK"
Ancak Babel'in şut atmadan önce Emre Mor'a "Al sen de at" dememesi ise egoistlikti. Sivas Mert Hakan'la Galatasaray'ı tehdit etti ama Muslera yine kurtarıcı oldu.
5
"ANDONE BÜYÜK ALKIŞ ALDI"
Galatasaray'ın tempolu oyunu, rakibe baskı yapması taraftarı da çok mutlu etti. Olağanüstü bir gol atan, yaptırdığı penaltıyı gole çeviren Andone çalışkanlığıyla büyük alkış aldı. Rumen golcünün sahanın her yerine koşması, topla rakibin üzerine gitmesi Sivas savunmasının dengesini bozdu.
4
"ŞENER'DEN İKİ BÜYÜK HATA"
Hücuma sürekli destek veren Şener buna rağmen yenilen iki golde de büyük pozisyon hataları yaptı.
3
"ÖMER, ENERJİ SANTRALİ GİBİ"
Savunmaya sık yardıma gelen Nzonzi orta alanda buluştuğu topları akıllı pasa dönüştürdü ve hata yapmadı. Ömer Bayram orta alanda enerji santrali gibi oynadı. Rakiple boğuştu, tekmeye kafa soktu, hücuma destek verdi. Terim savunmada pozisyon hatası yapan Ömer'i sol bekte artık oynatmamalı.
2
"BELHANDA'NIN SAKATLIK FOBİSİ"
Belhanda'nın sakatlık fobisi sürüyor. Faslı oyuncu kafa toplarına çıkmıyor, ikili mücadelelere korunarak katılıyor. Sakatlanma korkusu Belhanda'yı iyi oynama konusunda engelliyor.
1
"TERİM'İN ELİ GÜÇLENECEKTİR"
Bu galibiyet sudan sebeplerle oynamamaya çalışanlara karşı Terim'in karar verme konusunda elini daha da güçlendirecektir. 10 kişilik Sivasspor'dan iki gol yemesi Galatasaray'ın affedilemez hatasıydı.