Sporx Extra Arama Logo

Levent Tüzemen: "Luyindama; 3 maç 9 puan"
6
TÜZEMEN: "LUYINDAMA; 3 MAÇ 9 PUAN"

Levent Tüzemen, Sabah gazetesindeki köşe yazısında 1-1 biten Galatasaray - Trabzonspor maçını yorumladı. Tüzemen'in yazısının tamamını 22 Nisan 2021 tarihli Sabah gazetesini satın alarak okuyabilirsiniz.

5
"O CİDDİYET YOK"

Galatasaray taraftarları ilk 45 dakikayı izlerken benim takımım, Trabzonspor'u yener inancında değildi. Çünkü Galatasaraylı oyuncular kazandıklarında şampiyonluk yarışının süreceğini bildiği halde maç boyu o ciddiyete bürünemedi.

4
"BU 11, ZORUNLU"

Terim'in kadro darlığı nedeniyle zorunlu olarak sahaya sürdüğü 11'in oyun aklı ve kalitesi Trabzonspor'u geçmeye yetmedi. Abdullah Avcı bir sistem hocasıdır ve Trabzonspor haftalardır deplasmanda kaybetmiyor. Rakibe göre nasıl önlem alacaklarını, nasıl doğru pozisyonda olacaklarını çok iyi biliyorlar.

3
"POZİSYON BİLE ÜRETEMEDİLER"

Galatasaray, Trabzonspor'un oyun düzenini bir türlü bozamadı. Babel'in isteği, Taylan'ın çalışkanlığı Galatasaray'ı taşımaya yetmedi. Fernandes ve Feghouli ikilisi oyundan çıkana kadar sıfır katkı yaptılar. G.Saraylı oyuncular, saha içerisinde organize olamadıkları için hücumda çoğalamadılar. Dolayısıyla ilk yarıda pozisyon bile üretmediler. Emre Akbaba ve Halil girdikten sonra Galatasaray kendini dengeledi. Trabzon kalesine çok daha fazla adamla gitmeye başladı ama son vuruşlarda etkili değillerdi. Çünkü Trabzon, G.Saray'a geniş alan vermedi.

2
"3 MAÇTA 9 PUAN KAYBETTİRDİ"

Luyindama bu sezon hatalarıyla üç maçta dokuz puan kaybettirdi. Galatasaray'ın stoperinde oynayan adam, topu nereye keseceğini bilmez mi? Topu rakibin karşılama yerine vuruyor. Geldiği gibi atsa, şov yapmasa Edgar golü atamayacak.

1
"İLK 45'İ MAHKUM OYNATMAZDI"

Terim yapmış oldukları değişimle maça başlasaydı, G.Saray belki de ilk 45'i mahkum oynamazdı. G.Saraylı oyuncuların maç boyu en güzel yönü yenilen gole gösterdikleri tepkiydi.