Sporx Extra Arama Logo

Lemina, 32 günde 8 maça çıktı adalesi kaldırmadı
10

TEMPOYU KALDIRAMADI

Galatasaray'ın kilit isimlerinden Mario Lemina'nın sakatlığı tam anlamıyla şok etkisi yaratmış durumda... Gabonlu yıldızın tedavisi sürerken, Takvim Gazetesi çok çarpıcı bir ayrıntıya ulaşıldı. Lemina 1 aylık süre içinde 8 maçta ilk 11'de oynarken ve hepsinde de 90 dakika sahada kaldı. Adalesi bu tempoyu kaldırmadı.
9

SADECE KAYSERİ MAÇINI KAÇIRDI

Fatih Terim yoğun fikstürde tüm futbolcularını dinlendirirken Lemina'yı es geçti. Yıldız futbolcu 15 Ocak'taki Rizespor ile 16 Şubat'taki Malatya maçı arasındaki 9 karşılaşmanın 8'inde görev yaptı. Sadece 2 Şubat'taki Kayseri maçında cezası nedeniyle oynayamadı.
8

EKSTRA İDMANLAR DA TETİKLEDİ

Lemina'nın ayrıca fiziki açıdan eksiklerini kapatmak için devre arasında ekstra çalışmalar yaptığı ve bu ağır idmanların da sakatlığı tetiklediği belirtiliyor. Öte yandan çok güçlü bir bünyesi olan Gabonlu futbolcunun G.Birliği maçına yetişme ihtimalinin olduğu belirtildi.
7

BEKLENENDEN ERKEN DÖNEBİLİR

3 hafta sahalardan uzak kalacağı belirtilen Lemina'nın takıma daha erken dönebileceği belirtiliyor. Bu sezon 23 resmi maçta forma giyen Mario Lemina takımına 1 gollük katkı da yaptı.
6

LEMINA SONRASI...

İşte Lemina’nın sakatlığı sonrası Galatasaray’da teknik kadronun üzerinde çalışacağı kadro denemeleri:
 
5

DONK-SERİ:

Donk’un orta alana çekilip Ahmet Çalık’ın savunmada Marcao ile beraber oynaması ilk olasılık. Seri ve yanında oynayayacak futbolcuların ikili mücadelelerde agresif kalamayacağı düşüncesiyle bu düşünceyi ön plana çıkardı.
4

ÖMER-SERİ:

Bu durumda Donk’un pozisyonu ile oynanmayacak. Ömer’in çalışkanlığı bu bölgede zaman zaman oynaması dikkate alınacak. Onyekuru da bu durumda sol önde forma giyecek.
3

BELHANDA-SERİ:

Belhanda kartına başvurulması da yine seçenekler arasında... Ancak böyle bir durumda orta sahanın düşmesinden çekiniliyor.
2

SELÇUK-SERİ:

Kaptan Selçuk da ihtimaller arasında. Ne var ki emektar oyuncunun form durumu bu tercihi fazla riskli hale getiriyor.
 
1

TAYLAN-SERİ:

Fatih Terim’in önünde orta alanda kullanabileceği son seçenek, bu ikili. Taylan’ın tecrübesizliği en büyük dezavantajı...