Sporx Extra Arama Logo

Jose Sosa: "Eleştirirken, pozitif olmalıyız"

Fenerbahçe'nin Arjantinli yıldızı Jose Sosa, FB TV'ye özel bir röportaj verdi ve takımdaki son durumu paylaşırken, hedeflerinden bahsetti.
12
JOSE SOSA'DAN AÇIKLAMALAR

Fenerbahçe'nin Arjantinli yıldızı Jose Sosa, FB TV'ye özel bir röportaj verdi ve takımdaki son durumu paylaşırken, hedefleri anlattı. İşte Jose Sosa'nın sözleri...

11
"TRABZONSPOR GALİBİYETİ BİZİ SAKİNLEŞTİRDİ"

Sene başından beri sıkı şekilde çalışıyoruz, motivasyonu yüksek tutmaya çalışıyoruz. Fenerbahçe her zaman kazanma geleneği olan bir kulüp. Şampiyonluk için büyük mücadele var. Göztepe maçından sonra Trabzonspor galibiyeti bizi sakinleştirdi. Üzerimizde çok sinir vardı ve şimdi sakinleşip hedefe ilerlemeyi düşündük. Bu galibiyet bizim için önümüzdeki adımlara daha iyi ilerlemeyi sağlayacak.

10
"ŞAMPİYONLUĞU ÇOK FAZLA İSTİYORUZ"

Fenerbahçe şampiyonluğu çok fazla istiyor. Kötü bir sonuç çıktığında fazla konuşuluyor. Biz kendimizi eleştirirken, analiz ederken pozitif olarak bunu yapmalıyız ki ileri gidelim.

9
"YÖNETİM 'ARKANIZDAYIZ' DEDİ"

Geçen hafta başkanımız, yönetimimiz buraya geldi ve bize büyük destek verdi. Bu destek de bizi biraz daha ileri attı. Bu desteği verirken de sonuç odaklı vermediler, sonuç ne olursa olsun arkanızdayız dediler. Bu da birlikteliğin bir başka tarafı.

8
"YENİ AİLEM FENERBAHÇE"

Eski takımınıza karşı oynadığınız bu tarz maçlar özeldir, özel duygular içerir bir oyuncu için. Sizin orada güzel bir geçmişiniz oluyor. Aynı şey Napoli ve Milan'da oynadığımda da başıma geldi. Bir oyuncu için güzel duygular. Maçtan sonra da söyledim, güzel zamanlarım geçti ama yeni ailem Fenerbahçe ve bunun sorumluluğunun farkındayım. En sonuna kadar mücadele vereceğim ve takıma katkı sağlayacağım.

7
"6. SENEM, ÇOK ZOR BİR LİG"

Tek bir maçtan sonra fikirler değişiyor, her şey değişti gibi yorumlar yapılıyor. Buraya ilk geldiğimde değişik sorunlarla karşılaştım, sezon öncesi kampı geçiremedim, başladığımda da sakatlığım oldu. Hazır olduğum dönemde de takım iyi sonuçlar almıyordu. Şu anda her şey gittikçe iyiye gidiyor. Türkiye'deki 6. senem, gerçekten zor bir lig. Ligin sonuna kadar hep şampiyonluğu düşünmeniz ve kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Bunun farkındalığıyla mücadelemizi devam ettirip, kendimizi sürekli geliştirmemiz gerekiyor.

6
"GENÇLERE BİLGİLERİMİ AKTARIYORUM"

Genç oyuncularla sadece antrenmanda değil, dışarıda da birlikte olmaya çalışıyorum. Bilgilerimi aktarıyorum. Gençler için büyük kulüpte olmak da zor, çok fazla kaliteli oyuncu var. Gençlerin bizim gibi yetenekli ve tecrübeli oyunculardan faydalanmaları ve bir şeyler öğrenmeleri gerekiyor. Öğrendikten sonra da zamanlarını beklemelerini gerekiyor. Her şekilde kendilerini geliştirmeleri şart.

5
"BEN DE GENÇTİM, ŞİMDİ YAŞLANDIM"

Ben de gençtim, hep benden yaşlı oyunculardan bir şeyler öğrenmeye çalışıyordum. Şimdi ben yaşlandım, onların benden bir şeyler öğrenmesi gerekiyor, bir de bana bakmaları gerekiyor.

4
"YENİ OYUNCULARDAN BEKLENTİ OLUYOR"
Gol atmak, asist yapmak neşeli şeyler. Taraftarlarda da yeni oyunculardan beklenti oluyor, kaç gol, kaç asist yapar beklentisi oluyor. Benim karakterime bakıldığında bireysel hedeflerden önce grupsal hedefler önemli. Ben genel baktığımda, takım hedeflerini öne koyuyorum. Fenerbahçe çok oyuncu transfer etti, bu zorlu aslında. Birçok oyuncunun bir araya gelip bir hedef için mücadele vermesi zor. Benim hedefim, takımın başarılı olması.
3
"KİMİN NE KADAR GOL ATTIĞI ÖNEMLİ DEĞİL"
Diğer takımlara bakıldığında, her zaman bir oyuncu diğerlerine göre fazla gol atar. Bizim takımda bu çeşitlilik güzel bir şey. Çeşitli yollardan başka yollarla gole ulaşmak önemli. Ama en önemlisi kazanmak, kazandıktan sonra kimin ne kadar gol attığı çok önemli değil.
2
"TARAFTARA MİNNETTARIZ"

Taraftarlarımıza her zaman minnettarız, bizim yanımızda olmaya çalışıyorlar. Bazı zamanlarda onlara çok mutluluk veremeyebiliriz ama keşke yanımızda olsalardı, desteklerini canlı verebilselerdi. Onlar döndüğünde her şey çok daha güzel olacak, inanıyorum.

1
"SAVAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
Onlar bizi eleştirebiliyorlar ama onların eleştirisi bile daha fazla güç veriyor. Bize inansınlar, sonuna kadar bu mücadelenin içinde olup savaşmaya devam edeceğiz ve mutlu bir şekilde sezonu bitireceğiz.