Arama Logo

"Jesus bir bedel ödemeli"
7
YAZARLARDAN JESUS YORUMLARI

Sabah Spor yazarları, Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus'un, Sevilla maçındaki sonra yaptığı "Türkiye'de maçlar sahada kazanılmıyor, masada kazanılıyor" sözlerini değerlendirdi. Yazıların tamamına gazeteden ulaşabilirsiniz. İŞte yapılan yorumlar...

6
"NE OLDU DA BUNLARI SÖYLEDİ"

LEVENT TÜZEMEN: "Jesus'un, "Maçlar sahada kazanılmıyor" söylemi konusunda öncelikle TFF, gerekirse 6222 sayılı yasa gereği savcılar bir soruşturma başlatmalı. Ne oldu da Jesus bunları söyledi? Jesus, ekim ayında ligi kaliteli bulduğu dönemde Fenerbahçe 23 puanla liderlik koltuğunda oturuyordu, G.Saray ise 18 puanla 8. sıradaydı. Neden şimdi Jesus, böyle bir yorumda bulundu? Başarısızlığını kamufle etmek için ligi mi karalıyor ya da başka bir hesap mı var? Galatasaray 5 puanlık farkı kapatmış, bay haftasında elde edilen puanı çıkarıyorum, Jesus'un Fenerbahçesi, G.Saray'ın önünde 11 puan kaybetmiş. Üstelik Jesus'un bu söylemi bir UEFA organizasyonunda dile getirmesi Türk futbolu adına büyük handikaptır. Yarın UEFA, Jesus'un sözlerini örnek gösterip Türkiye ligi hakkında soruşturma başlatır, hatta iş Şampiyonlar Ligi finalinin Türkiye'den alınmasına kadar giderse Portekizli hoca, Türk futboluna ciddi bir zarar vermiş olarak ülkesine geri döner."

5
"JESUS'A DA BİR BEDEL ÇIKMALI"

LEVENT TÜZEMEN: "F.Bahçe Başkanı Ali Koç, Kulüpler Birliği Başkanı olarak Jesus'un bu açıklamalarıyla ilgili bir yaptırımda bulunmalı. Eğer Jesus'un sözlerinin arkasında dururlarsa o zaman 3 Temmuz süreci ile ilgili başlattıkları kavgalar boşa gider. Hatırlatayım, Fatih Terim bir Avrupa maçında TFF ile ilgili yaptığı yorumdan dolayı ceza almıştı. Jesus'a da bir bedel çıkmalı."

4
"FENERBAHÇE GERÇEĞİYLE TANIŞTI"

GÜRCAN BİLGİÇ: "Jesus, yıllardır yaşanan Fenerbahçe gerçeğiyle tanıştı; hakemler… Önceki hakem yorumlarını futbolun kendi doğası zannetti ve bir Avrupalı gibi hataları genel yorumladı ama baktı ki kendi takımına çalınan düdükler başka maçlarda ötmüyor, kendi oyuncuları kart görürken başkalarınınki görmüyor, VAR bir türlü devreye girmiyor, kırmızılar havalarda uçuşuyor, o zaman Fatih Terim, Şenol Güneş veya Aykut Kocaman'ın durduğu yere geldi."

3
"BİRAZ GEÇ ANLAMIŞ"

GÜRCAN BİLGİÇ: "Aynı açıklamaları geçmişte onlar da yaptılar. Jesus, bu ligdeki adalet eksikliğinin altını çizdi. Bu sözleri söylemese şüphelenmemiz lazımdı. Demek ki zeki adammış ama biraz geç anlamış."

2
"NASIL İNSAN OLDUĞUNU GÖSTERİYOR"

AHMET ÇAKAR: "Portekizliyi önce herkes sevdi. Taraflı tarafsız herkes takdir etti. 'Süper Dede' diyorlardı fakat bu sözleri itibarıyla artık foyası meydana çıkmış, makyaj düşünce çirkinliği görünmüş bir şahıs gibi açığa düştü. Başarısızlıklarını masabaşı oyunlarına çekmesi bile onun nasıl karakterde bir insan olduğunu gösteriyor."

1
"MUHTEŞEM DEDE GİTTİ"

AHMET ÇAKAR: "Ayrıca kadro tertibi ile rulet oyununu bir zannediyor. Sevilla maçına çıktığında neredeyse 5 adet ilk 11 oyuncusu olmayan isimle başladı. Bunun adı Rus ruletidir. Böylesine hayati bir maça Arda, İsmail, Oosterwolde, Serdar Aziz, Zajc gibi son aylarda ilk 11'de şans bulamayan oyuncularla çıkmak intihardır. Madem bu oyuncular, bu seviyedeki bir UEFA maçında gerekli, o halde geride bıraktığımız haftalarda niye lig maçlarında kullanmadın? Sonuç olarak o muhteşem dede gitti, yerine dedemsi bir varlık ortaya çıktı!"