Sporx Extra Arama Logo

İşte Fatih Terim'in son 10 günü
10
NELER YAŞANDI?
Koronavirüs salgınının Türkiye’ye sıçradığının ortaya çıkmasının ardından futbol dünyasında bu konuda en duyarlı davranan isim Fatih Terim’di. Türkiye’de takımına koronavirüs testi yaptıran ilk teknik adam da oldu. Önceki gün açıklanan test sonuçları Terim’in ne kadar haklı olduğunu gösterdi. İmparator’un sonucu pozitifti. Neyse ki, ‘tanı’ erken konmuştu. Bu da Terim’in hassasiyetinin bir sonucuydu. Şimdi gelelim, Fatih Terim’in koronavirüs konusundaki endişelerini dile getirdiği 15 Mart Pazar gününden itibaren yaşananlara...
9
15 Mart Pazar
Galatasaray-Beşiktaş derbisi oynandı. Fatih Terim bir gün önceden takım ile birlikte Florya’da kamptaydı. Daha sonra yine takımla Türk Telekom Stadı’na gitti. Maç öncesi Sergen Yalçın ve siyah-beyazlı takımın oyuncuları ile teması oldu. Maç sonunda da Başkan Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ve geçtiğimiz gün koronavirüs testi pozitif çıkan İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak ile görüştü.
8
16 Mart Pazartesi
Takım izinliydi, Fatih Terim evindeydi.
7
17 Mart Salı

Takım izinliydi, Fatih Terim yine evindeydi.

6
18 Mart Çarşamba
Antrenman planlanmıştı. Ancak gün içindeki açıklamaları beklemek için önce idmanın saatini değiştiren Terim, günü Florya’da geçirdi. Dışarıdan kimse ile görüşmesi olmadı. Daha sonra da çalışmayı iptal ederek evine döndü.
5
19 Mart Perşembe
Bütün takım Florya’da toplandı ve teknik heyet dâhil herkese koronavirüs testi yapıldı. Dışarıdan giriş çıkış yasak olan Florya’da yabancı kimse ile temas olmadı. İdman da yine iptal edildi.
4
20 Mart Cuma
Ligin ertelenmesiyle beraber idman yapılmadı. Terim evindeydi.
3
21 Mart Cumartesi
Fatih Hoca Sağlık Bakanlığının uyarılarını dikkate alarak evinden çıkmadı.
2
22 Mart Pazar

Fatih Terim yine evindeydi ve aile dışında kimseyle temas kurmadı.

1
22 Mart Pazartesi
Artan öksürük ve ateş sebebiyle durumunu sağlık ekibine bildirerek hastaneye gitti. Yapılan koronavirüs testinin sonucu pozitif çıktı. Haberi sosyal medya hesabından kendisi duyurdu: Hastanede emin ellerdeyim. Merak etmeyin. En kısa zamanda haberleşmek üzere…