Sporx Extra Arama Logo

Hıncal Uluç'tan gündem değerlendirmesi!
13
HINCAL ULUÇ'TAN YORUMLAR
Hıncal Uluç, futbol gündemindeki konular hakkında A Spor'da çarpıcı yorumlarda bulundu.
12
NEREDE YETİŞECEK FUTBOLCU?
Geçen hafta Avrupa'da 4 maç oynadık dördünü de Türkiye'de oynadık ve bu 4 maçın sonunda Türkiye, Uluslarasında sadece iki puan alabildi. Yurt içinde oynanan 4 maçta 2 puanı Türkiye'de yabancılarının serbest bırakılmasını iyi değerlendirmesi için haftanın olayı seçtim. Bu yabancıların Türkiye'ye gelmesi, serbest olması Türk futbolcunun yetişmesi için olan kaynakları kuruttu. Zaten büyüklerin doğru dürüst altyapısı yok. O büyüklere hizmet eden Anadolu takımları da çok ucuz, 20 bin, 30 bin eurolara alacak oyuncuları görünce altyapıya yapacağı yatırımdan vazgeçti. Nerede yetişecek futbolcu?
11
EROL BULUT ÇUVALLADI
Alanyaspor başkanı genelde haklı. Beşiktaş'ı kırmızı bölgeden çıkardılar. Çıkaran da Erol Bulut. Erol Bulut iki kişilikli bir hoca. Sahaya futbol oynamak için çıktığı zaman, Sergen'den aldığı Alanyaspor'u oynatmak isterse işini dört dörtlük yapıyor ama bu maçta bana bir puan yeter hesabına girdiği zaman çuvalladı. Bu kaybettiği Sivas maçındaki sebebi budur. 3 puan kaybettiği Beşiktaş maçının sebebi budur.
10
3 PUANI İKRAM ETTİ
Abdullah Avcı, Beşiktaş'a maç kazandırmış falan filan değil. Erol Bulut eski hocası Avcı'ya altın tepside koydu buyur hocam dedi ben sana 3 puanı ikram etme kararı verdim gerisi sana kalmış. 2 maç seyrettik birisi maçın başı ve sonu başında ki kısım çok kısa esas uzun olan yeri ortası, maçın başında Alanyaspor gibi başlattı.
9
OYNAMAKTAN VAZGEÇTİ
Erol Bulut, Beşiktaş savunmasını nasıl darmadağın ettiğini gördük. Bunun aksini söylüyorsa iki yakın arkadaş Avcı ve Bulut maçı birlikte açıp izleyelim. Beşiktaş savunmasını darmadağın ettiğini gördüğü halde Erol Bulut takımı geriye çekti dedi ki biz deplasmandayız Beşiktaş'a karşı oynuyoruz ben zaten lider durumdayım bana bir puan yeter vazgeçti oynatmaktan ve Avcı mecburen yerleşti rakip sahasına, rakip takım çekilince takımı oraya yerleştirdi.
8
TERİM'İN YORGUNLUĞU VAR
Galatasaray'ın çözümü için iki şeye ihtiyaç var. Yakın çözüm Fatih Terim'in görevi bırakması, uzun vadeli çözüm Mustafa Cengiz'in görevi bırakması. Fatih Terim büyük bir zihin yorgunluğu içinde eski Fatih Terim'den başka Fatih Terim'e dönüşmeye çalıştı, yüzüne gözüne bulaştırdı.
7
KÜLAHIMA ANLATSINLAR
Galatasaray takımını, hem futbol oynamaz, hem zevk vermez hale getirdi. Mustafa Cengiz zaten başından beri ben Galatasaray başkanlığı için yeterli görmüyorum. Mustafa Cengiz, Dursun başkandan kurtulmak için isteyenlerin üstünde buluştuğu adamdı. Dursun başkan gitsin de kim gelirse gelsin dediler Mustafa Cengiz geldi. Bugün bir resim var Mustafa Cengiz, Fatih Terim sarmaş dolaş bunu benim külahıma anlatın
6
ONLAR KONUŞMADIĞI İÇİN...

Ben Fatih Terim'i de iyi tanırım. Mustafa Cengiz'i de iyi tanırım. Fatih Terim diyor ki, "Ben konuşmak istemiyorum. Biraz da ceza almayanlar konuşsun." Kimi kastediyor? Savunma durumunda olanlar konuşmadığı için benim adım çıkıyor. Ceza almayanlar dediği Mustafa Cengiz. Bunu Mustafa Cengiz'in yüzüne söylemiyor. Basına söylüyor, manşet oluyor.

5
TERİM İLE DALGA GEÇTİ
Mustafa Cengiz '14 sene şampiyonluk görmedik'' açıklaması yaparken o takımda kim vardı? Fatih Terim. Mustafa Cengiz, Fatih Terim ile resmen dalga geçti.
4
FATİH TERİM AFFETMEZ
Benim bildiğim Fatih Terim bu lafları affetmez. Ama şu anda Galatasaray'ı bırakma niyeti olmadığı için, bu durumda bırakırsam bana yakışmaz bunu aleyhimde kullanırlar diyor. Ben Galatasaray'ı yukarıda iken bırakırım diyor. Fatih Terim bu Mustafa Cengiz'i affetmez.
3
TERİM'DEN ÜMİDİM YOK
Benim ne Mustafa Cengiz'den ne de Fatih Terim'den ümidim yok. Bu istifayı isteme sebebim Galatasaray'ı çok sevdiğim için değil Fatih Terim'i sevdiğim için istiyorum. Daha fazla yıpranmasını, nefreti durumuna düşmesini istemiyorum.
2
HENÜZ ZEMİN HAZIR DEĞİL
Mustafa Cengiz, Fatih Terim'e dayanarak kaldı başkanlıkta. İkinci döneminde Fatih Terim'e dayanarak geldi. Mustafa Cengiz'in, Fatih Terim'den kurtulması için sosyal medyanın ayağa kalkması lazım, kıyametin kopması lazım o zaman mecburen işine son verebilir. Kendisi için son verebilir Galatasaray için değil. Henüz o zemin hazır değil.
1
FUTBOL OYNAMAYI UNUTTU
Fatih Terim bu kafada oynarsa, şimdi maça bakın ligin sonuncusu ile oynuyor. 6 maçta 12 gol yemiş takımla oynuyor, Gençlerbirliği kalesine bir şut çekmemiş. Bugün oynanan futbol yüzünden ben 80 yaşında kaleci olabilirim en fazla 2 gol yerim. Galatasaray tarihinde var mı rakip kaleye şut atamadığı maç. Tek şutla Galatasaray'ın bitirdiği maçı hatırlamıyorum. Şut atmadığın içi birileri 40 metreden vuruyor auta gidiyor şut olarak sayıyorlar. Galatasaray futbol oynamayı unuttu