Sporx Extra Arama Logo

Gürcan Bilgiç: "Mesut Özil büyük hayal kırıklığı"
8
GÜRCAN BİLGİÇ YORUMLADI
Gürcan Bilgiç, Fenerbahçe'nin dev maçta Trabzonspor'u deplasmanda 1-0 mağlup ettiği mücadeleyi değerlendirdi.
7
"HATAYI TRABZONSPOR YAPTI"

Fenerbahçe bence çok iyi bir ilk yarı oynadı. Kaçan goller var, oyun hakimiyeti Fenerbahçe'de. Trabzonspor'u neredeyse kaleye getirmediler, Altay yere yatmadı. 2. yarıda ise kendi içinde dengesini bulan maçtı. Biri bir hata yapacaktı, onu Trabzonspor yaptı.

6
"EKSTRA PERFORMANS; PELKAS"

Ekstra performans gerekiyordu, onu Pelkas gösterdi. Erol hocanın maç öncesi açıklamasına paralel oldu, Nwakaeme'yi 3 kişi ile kapattılar. Onun getireceği toplarla oluşacak pozisyonların üzerine geçtiler.

5
"İNSAN ÜSTÜ OYNADI"
Fenerbahçe, takım olarak insan üstü oynadı. Szalai'inin sol bek olması, Gustavo da yokken Ozan'ın yedek oturması, Mert Hakan'ın oynaması falan riskliydi. Gördük ki plan içinde herkesin bir görevi var.
4
"10 ŞUTUN 1'İ BİLE OLMUYOR"

Yüzde 9,5 gol oranı var Fenerbahçe'nin. 10 şuttan 1'i bile gol olmuyor, pozisyon da bulsa gole çevirmekte sıkıntısı var. Maçın sonlarına doğru Samatta ya da ceza alanına giren oyuncuların hatalarında da gördük.

3
"TECRÜBELİ OYUNCULAR ÖNEMLİ"

Caner ile de kazansa, Szalai ile de kazansa, Novak ile de kazansa Fenerbahçe kazanıyor. Sosa da bugün çok iyi oynadı, gerçekten büyük tecrübe. Sosa, Gökhan Gönül, hatta Serdar Aziz... Tecrübeli oyuncuların sorumluluk alması önemli.

2
"BÜYÜK TAKIM GİBİ İLK MAÇ"
Fenerbahçe'de oyuncular bu maçı başka yaşadılar, belki de bu sezon büyük takım gibi oynadıkları ilk karşılaşma da olabilir.
1
"MESUT ÖZİL HAYAL KIRIKLIĞI"
Maçta Fenerbahçe adına ciddi hayal kırıklığı Mesut Özil'dir.