Sporx Extra Arama Logo

Gürcan Bilgiç: "Mesut Özil bile boş kaleye atamadı"
8
GÜRCAN BİLGİÇ'TEN YORUMLAR...
Gürcan Bilgiç, Fenerbahçe'nin Antalyaspor ile 1-1 berabere kaldığı mücadeleyi canlı yayında yorumladı. İşte Gürcan Bilgiç'in A Spor'daki yorumları...
7
"KAYIP MI, KAZANÇ MI?"
Ligin boyu kısalıyor, 13 maç kaldı geriye. Trabzonspor'u yenmişsin, Galatasaray sürpriz bir yenilgi almış, zirvede puan eşitlenmesi söz konusu. Bu maça baktığımızda Fenerbahçe puan mı kaybetti, puan mı kazandı? O açıdan da irdelemek lazım. Ersun hocanın otobüs çekeceğini hepimiz biliyorduk maçtan önce.
6
"BAŞINA GELECEK EN KÖTÜ ŞEY"
Böyle bir maçta başına gelecek en kötü şey geldi. Karşında 7-8 defans ile oynayan bir takıma karşı, kendi elinle ikram edip bir gol yiyorsun. Daha önce Konya, Göztepe, Malatya da otobüs çekti ve bunların hepsi Kadıköy'de Fenerbahçe'yi yendi. İlk yarıda kapanan takımı, hataya zorlamak adına bir pas köprüsü kuruldu. Sağa getirelim, olmadı sola taşıyalım, olmadı sağa taşıyalım diye bir tane isabetli şut buldular, verimli olmadı.
5
"16 ŞUT ÇEKMİŞTİ"

2. yarıda yenik olmanın da etkisiyle sürekli ofansif hamle yapıldı. Fenerbahçe, Antalyaspor'un defans kalabalığının içinde kendi kalabalığını kurdu. Maç bittiğinde 16 şut çekmiştin. Karşındaki takım Galatasaray'dan ve Beşiktaş'tan da puan aldı, 10 kişi kalmasa belki yenecekti Beşiktaş'ı. Çok eleştirmemize rağmen, Fenerbahçe'nin bugünkü üretimi ve performansı, diğer iki rakibine göre Antalyaspor karşısında çok daha fazla.

4
"11'LERE KİMSE BİR ŞEY DEMİYOR"
Erol hocanın bitirdiği 11, pozisyonları bulan 11'e kimse bir şey demiyor, çözüm ürettiler çünkü. Pozisyonları bulacak aksiyonlar gerçekleşirken, Antalyaspor da kuvvet olarak diplere indi. Defans konsantrasyonunu azaltan ve boşlukları verdiren de, diğer takımın sürekli topu ayağına tutup, pas yapıp, çok koşturması.
3
"KİMSENİN AKLINA GELMEZ"
2 santrforlu falan bir 11 ile başlasaydı Fenerbahçe ve maç yine 1-0'a gelse ne diyecektik? Bütün bunları yaparken, stoperin rakibe asist yapacak diye aklına gelmez.
2
"10'DA 1 BİLE DEĞİL!"
Bu takım 3 gün önce Trabzon'u yendi, iki maçtaki futbol arasında büyük fark yok. İnsanlar Galatasaray kaybettikten sonra bugün galibiyet bekliyor. Fenerbahçe bugün süper top oynasa da, 16 kez denemiş aslında. Samatta'nın, Cisse'nin, Thiam'ın kaleyi bulan topları var. Rol verilen 3 santrfor da kaleyi bulmuşlar. Fenerbahçe'nin kaleyi bulan toplardaki gol oranı 10'da 1 bile değil.
1
"MESUT ÖZİL BOŞ KALEYE ATAMADI"
Teknik adama ben şu gözle bakıyorum, rakibe ne kadar pozisyon vermiş, kendi takımı ne kadar pozisyon bulmuş. Bugün en büyük değeriniz Mesut Özil boş kaleye atamadı. Fenerbahçe'nin 55 puanı var, Galatasaray'ın 57 puanı var.