Sporx Extra Arama Logo

Güntekin Onay: "İpler hala Beşiktaş'ın elinde"

Spor yazarlarından Güntekin Onay, Beşikaş'ın Galatasaray'a 3-1 mağlup olduğu mücadeleyi değerlendirdi.
6
GÜNTEKİN ONAY YAZDI

Spor yazarlarından Güntekin Onay, Beşikaş'ın Galatasaray'a 3-1 mağlup olduğu maçı kaleme aldı. Onay'ın yazısının tamamını okumak için 9 Mayıs 2021 tarihli Hürriyet gazetesini satın alabilirsiniz.

5
BEŞİKTAŞ'IN EN KÖTÜ MAÇLARINDAN BİRİ

Beşiktaş, son dönemlerin kötü maçlarından birini oynadı derbide. Galatasaray ise istekli ve mücadeleci bir karakter ortaya koydu.

4
BEŞİKTAŞ ABOUBAKAR VE N'KOUDOU'YU ARADI

İki takım da birbirlerinin istediği oyunu sergilemesine izin vermezken Beşiktaş, Aboubakar ve N’koudou’yu fazlasıyla aradı.

3
KALE ÖNÜ ZENGİNLİĞİNDEN UZAKLARDI

Galatasaray 2 kez öne geçmenin avantajıyla kendi yarı sahasında alan vermeyen bir kurguyla oynadı. Beşiktaş ise topu rakip ceza alanına etkin bir şekilde getirmekte zorlandı. Dolayısıyla kale önü zenginliğinden uzaktı siyah beyazlılar.

2
YALÇIN, TERİM KADAR ŞANSLI DEĞİLDİ

Sergen Yalçın, yedek kulübesi ve oyuna hamle konusunda Fatih Terim kadar şanslı değildi ve son bölümde Galatasaray bu avantajını iyi kullanarak Arda Turan ile skoru 3-1’e taşıdı. Maç 2-1 iken Sergen Yalçın’ın oyunu ve skoru kendi lehine çevirecek değişikliklere imza atamamış olması siyah beyazlıların en büyük zaafı idi. Nitekim Beşiktaş, son dakikalarda yenilgiye razı olmak durumunda kaldı.

1
İPLER HALA BEŞİKTAŞ'IN ELİNDE

Galatasaray, derbide kazanıp şampiyonluk şansını son 2 maça taşıdı. Sarı kırmızılılar akılcı bir taktik öne geçmenin avantajını iyi kullandı ve kadro zenginliği avantajıyla ezeli rakibini mağlup etti. Dün sahanın en iyisi Galatasaraylı Gedson Fernandes idi. Beşiktaş’ta ise Josef dışında bekleneni veren oyuncu yoktu. Derbide Beşiktaş kaybetmesine rağmen ipler hala siyah beyazlıların elinde.