Sporx Extra Arama Logo

Griezmann hakkında bilmeniz gereken 10 şey
11

GRIEZMANN İÇİN BİLMENİZ GEREKEN 10 ŞEY

Barcelona'nın Atletico Madrid'den 120 milyon euro ödeyerek transfer ettiği Griezmann'ı biraz daha yakından tanıyalım...
10

KÜÇÜK PRENS

Ünlü yazar olan Saint-Exupery’nin eserinden gelen lakabı “Küçük Prens” onların tek ortak paydası değil. Griezmann’ın kolunun ön tarafında da okuyabileceğiniz yazarın “ hayatını rüya gibi, rüyalarını ise gerçek yap”  sözü bulunuyor.
9

PORTEKİZ KÖKENLERİ VAR

Barcelona’nın 20. Fransız oyuncusu olan Griezmann, Macon Fransa’da doğdu ve çocukluğunu burada geçirdi fakat Portekiz kökenleri de bulunuyor. Anne tarafından büyükbabası Amaro Lopes, Fransa’ya göç etmek için profesyonel futbolu Portekiz’de bıraktı ve Fransa’da inşaatta çalıştı.
8

FRANSA'DA OYUNAMAK ONUN İÇİN ZOR OLDU

Fransa’daki ilk takımı yaşadığı banliyönün (Macon) takımıydı. Burada adını duyurmaya ve sonunda Fransız takımlarının scoutlarının ilgilisini çekmeye başlamıştı. Auxerre, Lyon, Sochaux, Saint-Etienne, Metz ve Montpellier, onu denemeye çağırdı fakat küçük fiziği yüzünden Fransız akademilerinden red cevabı aldı. Sonrasında Real Sociedad ilgi gösterdi ve 13 yaşındayken yaşadığı yeri bırakıp Baiona’ya yerleşti. Ardından sarı denizaltıların oyuncusu olarak kadroya girdi.
7

BARÇA'NIN RENKLERİNİ DAHA ÖNCE DE GİYMİŞTİ

Griezmann doğduğu şehrin takımında  (UFM) oynarken, Barcelona’nın renklerini giymeye başlamıştı.
6

KALECİĞİ DE SEVİYOR

Griezmann sadece gol atmakla ilgilenmiyordu, ayrıca golleri engellemek ile de ilgileniyordu. Çocukken eldiven giyip topları durdurmaya bayılırdı. Eski takımında antremanlar bittikten sonra hala bu alışkanlığını devam ettiriyordu.
5

BASKETBOL HAYRANI

NBA’in gerçek bir taraftarı olduğu doğru, favori oyuncusu ise Derrick Rose. Madrid’deki evine spor yapabilmesi için basketbol sahası yaptırıldı.
4

DUBLAJ DA YAPTI

Batman: the LEGO filminde Süpermen’in sesinin dublajını yapmıştı.
3

SONNY ANDERSON HAYRANI

Sonny Anderson favori oyuncusuydu. Griezmann Brezilya oyuncudan çok etkilenmişti, Barcelona’da oynadıktan sonra Fransa’ya da gelen Anderson, Griezmann’ın gözlerini kamaştırdı.
2

ÖDÜL KAZANACAĞINI ARABADA ÖĞRENDİ

Griezmann 2016 Ballon d’Or’unu 3. sırada bitirdi, ama en iyi üç oyuncudan biri olduğunu bir antrenman çıkışı kız kardeşinin araması ile arabasında öğrendi.
1

URUGUAY VE GÜNEY AMERİKA SEVGİSİ

Griezmann Uruguay kültürünü çok seviyor ve oralı arkadaşlarını çok seviyor. Onu Uruguay ile tanıştıran kişi Real Sociedad’dan Carlos Bueno. Artık her maç iki Güney Amerikalı ile takılabilir, Leo Messi ve Luis Suarez.