Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray'da kritik zirve!
7
GALATASARAY'DA KRİTİK ZİRVE

Galatasaray’da seçimin zamanında yapılıp yapılmaması hayati önem taşıyor. 22-29 Mayıs olarak açıklanan ama Başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin pandemiyi gerekçe göstererek yapmaya sıcak bakmadığı seçimlerin ertelenmesi, kaosu da beraberinde getirecek gibi görünüyor.

6
31 MAYIS TERİM İÇİN SON OLABİLİR
Galatasaray'ı bu ay tarihi bir süreç bekliyor; Galatasaray'ı seçimi Temmuz - Ağustos ayına ertelenirse; Fatih Terim de yeni yönetimin önünü açmak için 31 Mayıs'ta görevi bırakacak. Temmuz/Ağustos ayında seçimin olması demek, Mustafa Cengiz ve yönetiminin büyük bir sürpriz olmazsa göreve devam etmesi anlamına geliyor ve Fatih Terim de sözleşmesi bitmesine nasıl bir aksiyon alacağı da şimdiden büyük bir merak konusu olmaya başladı.
5
BASIN TOPLANTISI OLACAK

Galatasaray'da yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından alınan kararlar, 6 Mayıs tarihinde Mustafa Cengiz tarafından açıklanacak. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 6 Mayıs Perşembe günü saat 14.30'da basın toplantısı düzenleyecek.

4
TERİM'İN SÖZLEŞMESİ DE MASADA

Özellikle Galatasaray’da “futbol”, olası bir erteleme sonrasında krize girecek. Teknik direktör Fatih Terim’in 31 Mayıs’ta sözleşmesinin sona erecek olması, oyuncuların biten sözleşmeleri ve kiralık opsiyonlar, haziran itibarıyla 200 milyon liralık ödeme ve transfer gibi hayati konularda nasıl hareket edileceği bilinmiyor.

3
KALACAK GİBİ LİSTE HAZIRLADI

Fatih Terim’in yaşananlara bakmadan, sanki kalacakmış gibi transfer listesini hazırlaması ise dikkatlerden kaçmadı. Ancak Terim’in, erteleme durumunda Mustafa Cengiz ile devam edip etmeyeceği de merak konusu...

2
KAOTİK SÜREÇ

Bu durum başkan adaylarını ve üyeleri tedirgin ederken, yaşanan bu kaotik durumun ne şekilde sona ereceği ve nasıl sonuçlanacağı sarı-kırmızılılar tarafından merakla bekleniyor.

1
ADAYLAR LİSTELERİNİ VERİYOR

Galatasaray'da Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu bugün adaylık başvurusunda bulunacak. Her iki isim de, 44 kişilik listelerini Divan Kurulu Başkanlığı'na sunacak. Böylece Burak Elmas'tan sonra aday sayısı bugün itibarıyla 3'e çıkacak. Aday olmayı düşünen Tuncer Hunca ise Eşref Hamamcıoğlu lehine çekildiğini açıkladı. Bu arada bir grup üye de, Mustafa Cengiz'in aday olabilmesi için gereken dilekçeleri doldurmaya başladı. Bu çalışmanın Cengiz'e yakın isimler tarafından yapılması dikkat çekti.