Arama Logo

Galatasaray'da kötü performansın nedenleri!
7
14 PUAN GERİYE DÜŞTÜ

Ligde 14. hafta sonunda lider Trabzonspor'un 14 puan gerisinde kalan Galatasaray'da ligdeki kötü gidişatın nedenleri de tartışılıyor.

6
AVRUPA'DA FARKLI LİGDE FARKLI

Sarı-kırmızılılar, Avrupa’da farklı Türkiye’de farklı performanslar ortaya koyarken, başarısızlığı getiren faktörler olarak şunlar ön plana çıktı:

5
ROTASYON TERS TEPİYOR

Malatya maçında yapılan rotasyonun kötü sonuç vermesi bu sezonki istikrarsızlığı akıllara getirdi. İki maç üst üste aynı kadro ile çıkılmaması ve özellikle ön tarafta oyuncuların değişmesi sorunların ana kaynağı olarak görülüyor.

4
BU NASIL YAPILANMA?

Yeniden yapılanma ve gençleşme olarak görülüp 25 milyon euro harcanan sezonda Galatasaray, Malatya deplasmanında sahaya sürülen isimlerin Muslera (35), Babel (34), Aanholt (31), Feghouli (31), Diagne (30), Ömer (30), Yedlin (28) çok da genç olmadığı dikkatlerden kaçmadı.

3
BABEL, YEDLİN VE AANHOLT ISRARI

Yedlin ve Aanholt sürekli olarak 11’de şans bulmalarına karşın istenen performansı sergileyemiyor. Babel’deki ısrar ise teknik kadronun en fazla eleştirildiği noktaların başında geliyor.

2
HAKEM KAYGISI

Ne teknik kadro ne de oyuncular, Türkiye’de hakemlere güveniyor. Malatya maçında da yine bu endişelerinin haklı çıkartan bir hakem performansı sergilendiğine inanıyorlar. Sarı-kırmızılılar, UEFA Avrupa Ligi’ndeki başarılarında ‘tarafsız Avrupalı hakem’ göndermesi yapıyorlar.

1
14 HAFTADA 19 GOL

Türkiye’de kapanan takımlara karşı kilidi açmakta zorlanan sarı-kırmızılılar, 14 haftada sadece 19 kez fileleri havalandırabildi. Galatasaray bu istatistikte ilk 10’a bile giremedi. (Milliyet/Nevzat Dindar)