Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Galatasaray'da ağır fatura: 75 milyon euro'luk kayıp!
8
ALIYOR AMA SATAMIYOR

Galatasaray son 4 yılda transfer konusunda iyi bir performans gösteremedi. Sarı-kırmızılılar yaklaşık 75 milyon euroluk harcama yaptı ancak satış konusunda istenilen başarı yakalanamadı. Galatasaray'da bu süreçte yüksek ücretle transfer edilen isimler bedelsiz ya da düşük ücretlerle takımdan ayrıldı. İşte Galatasaray'daki ağır faturanın ayrıntıları... (Nevzat Dindar/Milliyet)

7
BURAK ELMAS'IN SÖZLERİ

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, sarı-kırmızılıların önündeki tehlikeye dikkat çekti. Habertürk’e konuşan Elmas, "Galatasaray ve diğer kulüplerin Bankalar Birliği anlaşması var. Bunu ödemiyorum, yine vade verirler diye düşünemezsiniz. Bunu ödemezseniz, bütün gelirler ortak bir havuzda toplanıyor, ana para ve faiz kesildikten sonra kulüplerin kullanımına açılıyor. Bu borcu ödemediğiniz zaman bankalar istediğini yönetime koyma, bir nevi kayyum atama şansına sahip olabilirler" diye konuştu.

6
"BİR ŞEY OLMAZ DİYEREK BURAYA GELDİK"

Elmas şöyle devam etti: "Bu, maddi ve manevi olarak sizin bağımsızlığınızı engelleyen, çok ciddi tehlikeli bir durum. Galatasaray’a bir şey olmaz diyerek buraya geldik. Bütün eksi bütçeler, olağan genel kurullarımızda alkışlarla geçti. Zararlar borçla kapatıldı. Bugün geldiğimiz noktaya, alkışlar ve Galatasaray’a bir şey olmaz diyerek geldik. Hayır, Galatasaray’a bir şey olabilir ve biz de bunu engellemek zorundayız. Gelirken bunun ne kadar zorlu bir mücadele olduğunu biliyorduk."

5
YEDLIN'DEN PARA GELMEYECEK

Galatasaray Kulübü DeAndre Yedlin ile yolların ayrıldığını açıkladı. ABD’li futbolcu ülkesinden Inter Miami takımına transfer oldu. Galatasaray 1.5 sene kontratı bulunan futbolcunun ayrılığından para kazanmayacak.

4
DIAGNE'DE ZARAR BÜYÜK

2017-2018 kış döneminde Inter’den 2.5 milyon euroya alınan Nagatomo ile yollar ayrılırken, Cim-Bom’un kasasına para girmedi. Ancak en büyük zarar, 13 milyon euroya Diagne’den geldi. Senegalli futbolcudan ne gereken verim alnnabildi ne de gönderilebildi. Brugge ve West Ham’a kiralanan oyuncudan ancak 2.8 milyon euro para kazanılabildi. Bir yıl daha sözleşmesi bulunan Diagne, sakatlığı nedeniyle sezonu kapadı.

3
FALCAO'DA AĞIR FATURA

Kiralama bedeliyle beraber 8 milyon euroya alınan Luyindama’nın da bugünlerde ayrılması söz konusu... Galatasaray, Demokratik Kongolu’yu da düşündüğü rakamların çok altında bir rakama gönderecek. Aynı yıl 4 milyon euroya Alanya’dan alınan Emre Akbaba da bu sezon başında eski kulübüne bedavaya kiralandı. 2019-2020’deki yatırımlar da sonuç vermedi. Falcao’nun bedeli 20 milyon euroyu buldu ancak Rayo Vallecano’ya bedelsiz gitti.

2
HARCAMA ÇOK...

Galatasaray yine bonservis bedeli vermese de, Babel için de bu süreçte 2 milyon euro imza parası ödedi. Geçen 2.5 yıl içinde Hollandalı’ya kulübe para kazandıracak bir teklif gelmedi. Galatasaray bu sezon ise yaz döneminde bonservis parası olarak 28 milyon 350 bin euro harcadı. Yapılan bu harcamalara karşın, sarı-kırmızılıların beklentisi olduğu futbolcular bir türlü kulüp bulamadı ya da beklenen paralar kazanılmadı.

1
ÖZBEK DÖNEMİ PARA ETTİ

Galatasaray, geride kalan 4 yılda, Dursun Özbek’in başkanlığı döneminde alınan oyuncuları satarak kasayı doldurdu. Sarı-kırmızılılar, o dönemde takıma katılan Ndiaye’den 16, Gomis’ten 6, Fernando’dan 4.5, Maicon’dan da 3.1 milyon euro para kazanırken, Garry Rodrigues de 9 milyon euroya satıldı.