Sporx Extra Arama Logo

Futbolcular neden tuvalet kağıdı sektiriyor?
5
RUS PSİKOLOG ANLATIYOR
Rus Spor Psikoloğu Vadim Gushchin, futbolcuların karantina sırasında tuvalet kağıdı sektirerek mesaj göndermesinin altındaki nedeni ve oyuncuların bu dönemdeki psikolojik durumunun nasıl olabileceğini anlattı.
4
"KENDİLERİNİ UNUTTURMAK İSTEMİYORLAR"
Futbolcuların tuvalet kağıtları ile yaptıkları şey, topluma kendilerini unutmamalarını söylemek, dikkat çekmek istemek. Oyuncular topluluk için oynarlar, onlar sanatçı ve artık bu topluluk sosyal medyada. Kaç dakika performans verebilirsen veriyorsun. 2-3... Hepsi bir reklam hevesinden de geliyor. Aynı zamanda kendilerini de hazır tutuyorlar. Karantinadalar ve sahil de şu anda onlara çok yakın değil.
3
"SAĞLIKLI KALMAK KOLAY DEĞİL"
Oyuncuların şu anda kendilerini formda tutmaları tabii ki zor. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak da kolay değil. Birçok sporcu evde, farklı durumlar var. Oyuncuların bireysel olarak kendilerini geliştirme şansları var. Normal bir hayatta bu muhtemel değil.
2
"AİLELERİ İÇİN ZAMANLARI VAR"
Profesyonel bir sporcunun hayatında sürekli kontrol var, maçlar var ve ailelerini çok az görüyorlar. Şu anda aileleri ile vakit geçirmek için zamanları var, bu harika. Kariyer boyunca böyle şanslar çok nadir yakalanır. Anı yaşayın ve mutlu olun. Modern sporcular için çok büyük psikolojik problemler olacağını sanmıyorum. En büyük problem konuşmak, para kazanmak ve ekonomik kriz olacak. Bu durgunluk sırasında maaşlarını alabilirlerse sorun yaşanmaz.
1
"BUNLAR ÇOCUK DEĞİL"
Eğer futbolcular bu arayı yatakta yatarak geçirmezlerse, geri dönüşlerinde bir problem olacağını sanmıyorum. Bunlar çocuk değil, profesyonel oyuncular. Fiziksel ve teknik idmanlarda kendilerini hazır tutmalılar.