Sporx Extra Arama Logo

Futbol dünyasından Avrupa Süper Ligi için tepki mesajları
37
FUTBOL DÜNYASINDAN BÜYÜK TEPKİ
Avrupa'da kurulması planlanan Süper Lig başlamadan askıya alındı. Ancak futbol dünyasından Süper Lig projesine tarihe geçen tepkiler verildi. Sizler için futbol dünyasından gelen tekileri derledik...
36
MESUT ÖZİL
Mesut Özil, Türkiye Süper Ligi görselini paylaştı ve "Sadece bir Süper Lig var." açıklamasını yaptı.
35
PEP GUARDIOLA
"Benim de fikrim var ve ben, yöneticiler için rahatsız edici de olsa fikirlerimi söylemekten çekinmem; Kaybetmen önemli değilse spor değildir. Avrupa Süper Ligi'ni kuranlar tüm dünyayı dolaşmalı ve nedenlerini anlatmalı. Mesela, 4-5 Şampiyonlar Ligi kupası olan Ajax neden yok? Ben kulübümü destekliyorum, insanları tanıyorum, bu kulübün bir parçasıyım. Ancak kendi görüşlerim de var. Tüm bilgiler bende olduğunda daha rahat cevap verebilirim. Açık konuşabilirim. Bu yüzden bu altı takımı çalıştıran menajerler için rahatsız edici noktalar var."
34
ZINEDINE ZIDANE

"Süper Lig hakkında fikrimi söylemeyeceğim. Bu konuya karışmıyorum."

33
UNAI EMERY
"Büyükbabam 1920'lerin başında Real Union ile kupa şampiyonuydu. Bu duygularımı devam ettirmek istiyorum"
32
JURGEN KLOPP
"Süper Lig konusunda fikrim değişmedi. İnsanlar mutsuz, bunu anlıyorum. Ben ve futbolcular sürece dahil değiliz. Süper Lig olayı sadece para! Sadece para, başka bir şey değil"
31
MARCELO BIELSA

"Futbolun dünyadaki en popüler spor olmasının nedenlerinden biri, zayıfların güçlüleri yenebilmesidir."

30
ANDREA PIRLO

"Başkan Agnelli bu sabah bizimle konuştu. Mutluyuz, bu yeni projenin öncülerinden biri bizim başkanımız. Yıllar boyunca Avrupa'da çok değişiklik oldu, olacak. Bu konuda en iyi açıklamayı yapacak kişi ben değilim. Başkan, 1-2 gün içerisinde bir konuşacak."

29
MARCUS RASHFORD
Marcus Rashford, Süper Lig açıklamasına Twitter'dan tepki gösterdi. "Futbol taraftarsız hiçbir şeydir."
28
NASSER AL-KHELAIFI

PSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi: "PSG, futbolun herkes için bir spor olduğuna inanıyor. En başından beri bu noktada tutarlı davrandık. Unutmasınlar ki, bir futbol kulübünün kalbi taraftarlarıdır!"

27
CLAUIDIO RANIERI

"Avrupa Süper Ligi fikri o kadar kötü bir fikir ki... Leicester ile yaşadığımız hikâye çok özeldi ve bu hikâyeler, futbolun ötesine geçerler. Süper Lig sayesinde artık tüm peri masallarının, güzel hikâyelerin sonunu getireceğiz. Ellerimizle onları kaybedeceğiz."

26
BRENDAN RODGERS

"Ayrılıkçı altı kulübü tanımlayan şey para! Herkesin yapması gereken liyakati, oyunu ve rekabeti korumaktır. Bu girişim, insanların kulüplerine saldırı! Herkes de kulüplerini korumak için savaşacak"

25
STALE SOLBAKKEN [NORVEÇ]
"Juventus ne istiyor? Şampiyonlar Ligi'nde son yıllarda Lyon, Ajax ve Porto'ya elendiler. O zaman neden 'Süper Lig'e katılacaklar? Arsenal ve Tottenham muhtemelen şu an Avrupa'nın en iyi 20 takımı arasında bile değil."
24
DAVID BECKHAM
Çocukken futbola bir taraftar olarak aşıktım ve hala hayranıyım. Bir oyuncu ve kulüp sahibi olarak biliyorum ki taraftarlar olmadan futbol hiçbir şey
23
THOMAS TUCHEL
"Chelsea'nin Avrupa Süper Ligi'ne katıldığını dün öğrendim. Ben buraya en büyük turnuvalarda yarışmak için geldim. Kulübümün doğru kararları alacağına inanıyor ve onlara güveniyorum. Hemen bu kararı yargılamamalıyız."
22
MIRCEA LUCESCU

"Süper Lig'in temelinde ABD'de yaptıklarını Avrupa'da yapmak isteyen Amerikalılar var. Kazanılan para belli ki hissedarlara dağıtılacak. Tüm futbol endüstrisine bu paraların aktarılacağını hiç sanmıyorum. Bunun bir spor olduğunu unutuyorlar"

21
ALEX FERGUSON
Manchester United'ın efsanevi menajeri Sir Alex Ferguson: "Süper Lig'den bahsetmek, 70 yıllık Avrupa kulüp futbolundan uzaklaşmak demek.  "Hem 60'lı yıllarda bir şehir takımı olan Dundermline ile bir oyuncu olarak, hem Aberdeen'de Kupa Galipleri Kupası'nı kazanan bir teknik direktör olarak Avrupa'da mücadele etmek Everest'e tırmanmak gibiydi. Örneğin, Everton kulübü Şampiyonlar Ligi'nde oynamak için 500 milyon sterlinlik bir stadyum yapıyor. Futbolseverler, Avrupa futbolunu bu haliyle çok sevdi. Manchester United kariyerim boyunca en özel anlarım, oynadığımız 4 Şampiyonlar Ligi finaliydi. Manchester United, bu projenin içine dahil olmamalı. Bu sürecin bir parçası değilim. Ne düşündüklerini bilmiyorum."
20
İTALYA
İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gabriele Gravina: "Bu 12 kulüp, kendilerini FIFA bağlamından çıkarıyorlar. Bu girişimleri kabul edilemez. Futbol elitlerin değil herkesin sporudur!"