Sporx Extra Arama Logo

Fransa'ya Türkiye'yi anlattılar!
11
FRANSA'YA TÜRKİYE'Yİ ANLATTILAR!
Kariyerlerini Türkiye'de sürdüren Kasımpaşalı Olivier Veigneau ve Alanyasporlu Yacine Bammou ile geçen sezon Alanyaspor forması giyen, şu an Caen'in kalesini koruyan Remy Riou ve Cholet Teknik Direktörü Erol Malkoç, Fransa ile oynanacak maç öncesi Türkiye'yi ve Türk futbolunu anlattı.
10
BAMMOU: "MUHTEŞEM! FRANSA İLE KIYASLAMAM"

Yacine Bammou, "Fransa'da harika yıllar geçirdim. Fakat, Alanya muhteşem bir yer. Fransa ile kıyaslamam bile." ifadelerini kullandı. Türk futbolunu yorumlayan Bammou, "Burada birçok yabancı oyuncu var ve hepsi yüksek seviyeden oyuncualr. Fransa'ya göre daha az taktiksel ancak daha çok mücadeleci. Burada tempo daha yüksek ve rekabet daha fazla. Fiziksel olarak çok güçlü olmak zorunda ve ayakta kalmalısınız." diyerek sözlerini sürdürdü.

9
"YAŞADIĞIM EN İYİ YER"

Alanyaspor'un 28 yaşındaki Faslı forveti, Türkiye'de kendini güvende hissedip hissetmediğiyle ilgili gelen soruya, "Türkiye'de daha önce yaşamış insanlara sorun. Hepsi size yaşadıkları en iyi yer olduğunu söyler." cevabını verdi.

8
"BU KADAR GÜZEL HAYAL ETMİYORDUM"

Caen'den Alanyaspor'a transfer olan Yacine Bammou, "Bu yaz Türkiye'ye geldim ve şimdiden burayı evim gibi hissediyorum. Çok rahatım. Antrenman tesislerimiz harika. İstediğim, ihtiyaç duyduğum her şeyi tesislerde bulabiliyorum. Türkiye'yi bu kadar güzel hayal etmiyordum. Fransa'dan geliyorsunuz ve elbette aklınızda bazı şüpheler oluyor ama Türkiye kararımdan hiç pişman değilim. Çok mutluyum."

7
VEIGNEAU: "TÜRK FUTBOLUNU HAFİFE ALMAYIN"

2015 yazında Nantes'tan Kasımpaşa'ya transfer olan Olivier Veigneau: "Buraya geldiğimde futbolun seviyesi beni şaşırtmıştı. Türk futbolunu hafife almayın. Burada oynayan oyuncular belli bir kalitede olmak zorunda."

6
"5 YILDIZLI OTELDEN DAHA İYİ"

Türkiye'de stadyum ve tesis kalitesinin çok yüksek olduğunu söyleyen Veigneau: "Nantes'ın en iyi oteli olan 5 yıldızlı Radisson'u biliyorsunuz, değil mi? Kasımpaşa'nın tesisleri daha iyi. 12 metre yüksekliğinde bir giriş salonu, göz kamaştırıcı bir mimari, harika mermerler, yarı olimik yüzme havuzu, harika odalar var. Burada antrenman yaptıım içn kendimi çok şanslı hissediyorum. Gerçekten büyük keyif."

5
"FUTBOLU ÇILGINLAR GİBİ SEVİYORLAR"

Türkiye'nin bir futbol ülkesi olduğunu söyleyen Veigneau: "Taksiye bindiğinizde ve futbolcu olduğunuzu anladığınızda sizinle sürekli futbol konuşuyorlar. Çılgınlar gibi seviyorlar futbolu. Gerçek bir tutku. Burada ölüm kalım meselesi gibi bir şey."

4
"FRANSA'DAN DAHA AZ GÜVENLİ DEĞİL"

Türkiye'de kendini güvende hissedip hissetmediğiyle ilgili gelen soruya Veigneau "Ben iki çocuk babasıyım. Fransa'da çok daha büyük acılar yaşandı. Türkiye'nin Fransa'dan daha az güvenli olduğunu söylemek, yanlış bir bakış açısı olur. Ben her gün İstanbul'dayım. Kendimi her zaman güvende hissettim ve mutluyum. Eşimle birlikte burada daha uzun süre kalmak ve geleceğimizi burada şekillendirmek istiyoruz." yanıtını verdi.

3
"TRİBÜNLER ATEŞLİ, OLAY YOK"

Olivier Veigneau: "Evet, burada 2013'ten sonra yeni bir uygulamayla bir kimlik sistemi getirilmiş. Ancak, tribünler yine de çok ateşli. Artık, tribün olaylarına rastlamıyorsunuz. Maç izlemek güvenli."

2
"TÜRKİYE'NİN POTANSİYELİ VAR"

Antalyaspor, Beşiktaş ve Sivasspor'da antrenörlük yaptıktan sonra bu sezon Cholet'nin başına geçen 44 yaşındaki Türk teknik adam Erol Malkoç: "Türkiye, yeni jenerasyonuyla güçlenen bir ülke. 80 milyon nüfusuyla gerçek bir potansiyele sahip. Ancak, hala gidilmesi gereken yol var. Milli takım teknik direktörlerinin de işi kolay değil. Genellikle, Almanya'da yetişen Türk oyuncular ile Türkiye'de yetişenleri takım haline getirmeye çalışıyorsunuz. Türk futbolunun problemi, ulusal bir taktiğin ve programın belirlenmemiş olması."

1
RIOU: "KIYASLAMAK İSTEMİYORUM"

Geçen sezon Alanyaspor forması giyen ve bu sezon Caen'e transfer olan kaleci Remy Riou: "Türkiye ile Fransa'yı kıyaslamak istemiyorum. Bunu yapmak istemiyorum." diyerek sözlerini kısa tuttu.