Sporx Extra Arama Logo

Fransa, Türkiye'den çekiniyor!
10
FRANSA, TÜRKİYE'DEN ÇEKİNİYOR!

Fransa cephesinden A Milli Futbol Takımımız ile oynanacak maç öncesi gelen kritik mesajları biraraya getirdik.

9
DESCHAMPS: "SİYASİ PROBLEMLER OLABİLİR"

"Maçın önemini iyi biliyoruz. Bizimle aynı puanda olan bir takımla oynayacağız. İki takım da 3 puan alamayacak tabii ki, biri için avantaj olacak. Hedefe odaklanmalıyız ve yarın maçı kazanmalıyız. Biz stattayız, sporla ilgileniyoruz. Statta iyi ambiyans olacak. Siyasi problemler var olabilir ama bizim maçımız ile doğrudan ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Bunu çok fazla düşünmeden, maç ve futbol içinde kalmayı tercih ediyoruz"

8
RAPHAEL VARANE: "ÇOK TÜRK GELECEK"

"Büyük bir futbol maçı olacak, biz zevkli bir maç izletmek istiyoruz. Hedefimiz gruptan çıkmak. Çok Türk taraftar gelecek olabilir ama biz üst düzey oyuncularız, bu ortamlara alışkınız, kendi taraftarımız önünde kazanmak istiyoruz. İyi ambiyans olacağını düşünüyoruz. Bu ambiyans ancak bizi motive eder, böyle ortamlarda oynamak her zaman için daha eğlenceli, biz hazırız"

7
LENGLET: "DÜŞMANMIŞ GİBİ Mİ OLACAK"

"Pazartesi günü kendi evimizde bize düşmanmış gibi mi davranacaklar? Bence 80 bin kişilik Stade de France'ta en az 50 bin Fransız olur. Buna göre yapabilecek bir hazırlığımız yok elbette. Biz bu maçı kazanacak şekilde hazırlıklarımıza devam edeceğiz."

6
FEDERASYON BAŞKANI: "MARŞI ISLIKLAMAYIN"

Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet: "Oyuncular benzer bir duruma alışkın, ilk maçta da Türk taraftarların önünde oynamıştık. Oyuncularımız tüm maç boyunca ıslıklandı. Ayrıca, milli marşımız da ıslıklandı. Ancak, Stade de France'ta işlerin iyi gideceğini düşünüyorum. Kolay olmayacak elbette. Çünkü, Türk taraftarlar sayıca fazla olacak. Onlardan tek isteğimiz, milli marşımızı ıslıklamamaları olacak. Eğer, tribünlerden ıslık sesleri yükselirse milli marşın sesini daha fazla açacağız. Ayrıca, maçtan önce Türkçe anonslar yapılacak ve ricamız iletilecek."

5
ERIC ABIDAL: "BU KEZ HER ŞEY FARKLI"

"Türkiye'deki maç Fransa için çok zor geçmişti. Ancak ilk maçta ne seviyede konsantre olduklarını bilmiyorum. Bu kez her şey farklı. Türkiye ve Fransa arasındaki yarış sert geçiyor. Fransa ne yapması gerektiğini biliyor. Çok güçleler ve evinde oynayacaklar. Paris'in atmosferi oyuncuları olumlu etkileyecektir"

4
OLIVIER GIROUD: "MÜSLÜMANLAR KARDEŞİM"

"Annem Evanjelist, babam ise Katolik. Ben bunda bir sorun göremiyorum. Yeter ki aramızda tolerans olsun. Ben katolikleri ve müslümanları kardeşlerim olarak görüyorum. Bize hayatı veren tanrı ve bizi sürekli izliyor."

3
ATAKAN ANIL: "TÜRKİYE KAZANSIN"

Türkiye ve Fransa vatandaşı 20 yaşındaki Atakan Anıl: "Gönlümü verdiğim iki takım karşı karşıya gelecek. Bu maç benim için çok önemli. Türkiye'nin kazanmasını istiyorum. Çünkü, içimde ben hala Türk'üm. Ayrıca, Fransız olmaktan ötürü de mutluyum. Eğer, Fransa bir şeye üzülüyorsa, ben de üzülüyorum."

2
TÜRK İŞÇİ HASAN: "FRANSA MARŞINI ISLIKLAYACAĞIM"

1981'den bu yana Fransa'da yaşayan 47 yaşındaki Türk işçi Hasan, "Fransa Milli Marşı La Marsellaise'yi ıslıklayacağım. Bu sembolik bir hareket. Ayrıca, stadyum dışında YPG-PKK bayrakları ile bazı gösteriler de olabilir ancak bunları bizi etkilemez."

1
MEHMET AÇIKAN: "MOTİVASYONUMUZ YÜKSEK"

Lille'de yaşayan 19 yaşındaki Mehmet Açıkan, 2017'deki olaylı Lyon - Beşiktaş maçın da gittiğini ve tribünde olduğunu belirterek, "Bu maçı çok uzun süredir bekliyoruz. Motivasyonumuz çok yüksek."