Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe'yi sadece iki yıldız sırtladı
5
YARIŞTAN KOPMA SEBEBİ
Ligde şampiyonluktan uzak kalarak hayal kırıklığı yaratan Sarı-lacivertlilerde iki oyuncudan başka kimse öne çıkmadı. Fenerbahçe’nin şampiyonluk yarışından kopmasının etkenlerinden biri de iki yıldıza diğer oyuncuların ayak uyduramamasıydı. (Milliyet)
4
EN BAŞARILI MURIQI
Opta’nın verilerine bakıldığında da bu durum ortaya çıkıyor. Gol krallığı, şut, pas başarı yüzdesi, oyuncu geçme, asist, isabetli şut, başarılı pas ve hava topu kazanma gibi kategorilere bakıldığında sarı-lacivertlilerde en başarılı isim Muriqi olarak dikkat çekiyor.
3
İLK 5'TE
Kosovalı futbolcu son haftalardaki düşüşüne rağmen gol krallığı, şut, isabetli şut ve hava topu kazanma istatistiklerinde ilk beşte yer alıyor. 13 golle gol krallığı sıralamasında 3. durumda olan Muriqi, Papiss Cisse’den sonra 3.04 ortalama ile maç başına şut ortalamasında 2. sırada. Maç başına 5 hava topu kazanarak zirvede olan yıldız futbolcu, 1.40 isabetli şut ortalaması ile bu kategoride de kendisine 4. sırada yer buldu.
2
ORTALAMA 60 İSABETLİ PAS

Bu istatistikler dışında 24 yaşındaki oyuncuya eşlik eden tek sarı-lacivertli futbolcu ise Luiz Gustavo oldu. Maç içinde ortalama 60 isabetli pas ile Brezilyalı futbolcu bu kategoride 4. sırada yer aldı.

1
DEFANSTA BÜYÜK SIKINTI

Fenerbahçe’nin şampiyonluk yarışından kopmasının en önemli etkenlerinden biri de savunma hatalarıydı. Özellikle Jailson’un başrolde olduğu bu hatalarda takım önemli puanlar kaybetti. Zaten bu durum rakamlara yansımış durumda.