Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe'de ayrılıkların bedeli ağır oldu!
7

KADRO ZAYIFLADI

Sarı-lacivertliler 26. hafta itibariyle yarıştan koptu. Bunda temel sebeplerden biri devre arası transfer döneminin kötü geçirilmesi oldu.Birçok takım kadrosunu transfer limitlerine rağmen güçlendirirken sarı-lacivertliler de bu durum yapılamadı ve kadro zayıfladı. (Milliyet)
6

TECRÜBE FAKTÖRÜ

Zanka ve Moses’ın yokluğu bu konuda belirleyici oldu. Belki tam kapasitesine hiçbir zaman ulaşamamış olsa da Moses tecrübeli bir kanat oyuncusuydu.
5

ÇOK ARANDI

Rodrigues’in sakatlığı sonrası kanatları etkili kullanacak isim kalmadı. Devre arası Inter’e transfer olan Nijeryalı futbolcunun yokluğu hissedildi

4

SAVUNMA JAILSON'A KALDI

Benzer bir sıkıntı savunmada da yaşandı. Jailson’un yaptığı hataların bedeli ağır oldu. Bu nedenle Zanka’nın tecrübesi arandı.

3

EKSİ PUAN ALMAMAK İÇİN

Zanka ve Moses ikilisinin takımdan ayrılmasındaki temel sebep ekonomikti. İki futbolcu da transfer limitlerinde yer açmak ve eksi puan cezası almamak için takımdan ayrıldı.
2

YETERLİ GELMEDİ

Victor Moses ve Zanka’nın vedaları sonrası eldeki mevcut isimler olmadı. Jailson’un başta Galatasaray derbisi olmak üzere kritik süreçteki hataları savunmayı aksattı.

1

HIZLI TOP TAŞIYAN KALMADI

Her ne kadar Zanka, Jailson’a göre ağır kalsa da orjinal bir stoper olmasıyla daha deneyimli duruyordu. Kanatlarda da Rodrigues’in sakatlığında hücuma hızlıca top taşıyan isim sayısı kalmadı. Burada da bilhassa iç saha maçlarında Moses’ın eksikliği arandı.