Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe, Osayi-Samuel transferini açıkladı
11
FENERBAHÇE ANLAŞMAYI YAPTI!

Fenerbahçe, sezon sonu için anlaştığı Bright Osayi-Samuel’in transferinin devre arasında gerçekleştirilmesi için kulübü QPR ile anlaşıldığını açıkladı: "Kulübümüz, daha önce sözleşmesi 2021-2022 sezonundan başlamak üzere kendisiyle anlaşmaya vardığı 23 yaşındaki kanat oyuncusu Bright Osayi-Samuel’in transferinin 2020-2021 sezonu devre arasında gerçekleşmesi için oyuncunun kulübü Queens Park Rangers ile anlaşmaya varmıştır. Bright Osayi-Samuel, İstanbul’a gelip sağlık kontrollerinden geçtikten sonra kendisini 4,5 sezonluğuna renklerimize bağlayan sözleşmeye imza atacaktır."

10
FENERBAHÇE, 450 BİN'E ANLAŞTI

Önümüzdeki sezon için bonservissiz anlaşma sağlanan Osayi-Samuel’in, takımın ihtiyaçları doğrultusunda hemen kadroya getirilmesi kararlaştırıldı. QPR ile yapılan görüşmelerde 450 bin sterlin [505 bin euro] karşılığında kulüpler resmen anlaştı, cüzi bir bedel karşılığında genç oyuncunun geliş tarihi erkene alındı.

9
ARA TRANSFERDE GELEN 3. İSİM

Ara transfer döneminin hızlı takımı Fenerbahçe kadroyu güçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Mesut Özil ve Attila Szalai hamleleriyle ses getiren sarı-lacivertli kulüp, daha önce gelecek sezon için anlaştığı Bright Osayi-Samuel’i de ocak ayında kadrosuna kattı.

8
İŞTE FENERBAHÇE'NİN YENİ TRANSFERİ: B.O.S!

Fenerbahçe'nin yeni transferi Bright Osayi-Samuel, parkta arkadaşlarıyla top oynarken 6 yıl içerisinde Kadıköy'e uzanan muhteşem bir öykünün aktörü oldu. İşte Nijeryalı oyuncunun sıradışı öyküsü:

7
NİJERYA'DA DOĞDU, ADA'YA GÖÇTÜ

Nijerya'nın Okija şehrinde doğdu. İngiltere'ye henüz çok küçükken göçmen olarak İspanya üzerinden geldi. Güney Londra'da bulunan Woolwich'e geldi ve 16 yaşında buradan çıkarak profesyonel oldu.

6
"PARKTA OYNUYORDUM, ANNEMİ ARADILAR"

"Bir parkta arkadaşlarımla futbol oynuyordum. Bir gün Manchester United gözlemcilerinden biri parkta beni görmüş. Dikkat kesilmiş." diyor Osayi-Samuel, BBC Radio Lancashire'daki röportajında. "Blackpool genç takımının antrenörü Richie Kyle'yi görmüş ve benden bahsetmiş. Richie annemi aramış ve Blackpool'un beni denemek istediğini söylemiş. İşte her şey böyle başladı."

5
"RICHIE OLMASA BURADA OLAMAZDIM"

Osayi-Samuel ve Richie Kyle'ın Bloomfield Road'daki buluşması böyle rastlantısal bir şekilde gerçekleşti. 2014/15 sezonunda Blackpool, Championship'ten düştü ve kulüp bir sonraki sezon yetenekli gençlere şans verme kararı aldı. Riche Kyle da böylece as takımda menajer yardımcılığı görevine getirildi. "Richie olmasa burada olamazdım. Beni as takıma yükseltti. Kimse beni tanımıyordu bile. Ancak, o benim antrenörümdü ve beni nasıl kullanması gerektiğpini biliyordu. İlk antrenmandan takımın patronunu etkilemeyi başarmıştım."

4
"BENİ ÖZGÜVENLİ YAPAN ODUR"

Osayi-Samuel'in kariyerindeki bu ilk sezon olan 2015/16 Blackpool adına o kadar iyi değildi. Taraftarlar kulüp başkanını protesto halindeydi. Kulüp üst üste 2 sezon küme düşmüştü. Ancak, Osayi-Samuel Blackpool'daki bu karmaşanın içerisindeki tek keyifti. Takımının yeni menajeri Gary Bowyer, genç oyuncuyu 40 resmi maçta oynattı. Osayi-Samuel, Bowyer'ı "Saha içinde ve dışında beni özgüvenli biri yaptı." olarak anlatıyor.

3
"ÇARESİZDİM, DUA ETMEYE BAŞLADIM"

Blackpool'da karmaşa hiçbir zaman bitmedi ve 2017 yazında genç Nijeryalı QPR'a transfer oldu. "Transfer döneminin kapanmasına sadece 10 dakika vardı. Blackpool'un evrakları imzalamasını bekliyordum. Kulüpte kimi arasam meşgule atıyordu. Kimseye ulaşamıyordum. Artık yapacak bir şey yoktu. Herkes çaresizdi. Durum kontrolümüz dışındaydı. Kulüp sahibini aradım, açmadı. Transfer dönemi kapanmıştı. Çaresizce otel odama döndüm. Dua etmeye başladım. Sonr annem, menajerim beni aradı. Çok üzgündüm. Beni sakinleştirmeye çalışıyorlardı."

2
"GİTTİM BİR TRENE BİNDİM!"

"Otel odasında daha fazla duramadım. Bir trene bindim. Üzgündüm. Sinirliydim. Sonra menajerim aradı. Evrakların zamanında federasyona verildiğini söyledi. O günü hala hatırlıyorum. QPR Menajeri Ian Holloway beni aradı ve çok mutlu olduğunu söyledi. O kadar mutluydum ki... O transferi çaresizce istiyordum sadece."

1
"EN İYİ OLDUĞUMU GÖSTERECEĞİM"

Artık Fenerbahçe'ye transfer olan Osayi-Samuel, 2020'nin ortasında verdiği bir röportajda kariyer hedefini çok net açıklıyor: "Tüm dünyaya en iyi kanat oyuncularından biri olduğumu göstereceğim. Herkes bunu görecek. Benim yeri zirve!" [Tüm fotoğrafların kaynağı: Bright Osayi-Samuel instagram]