Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe'de teknik direktör çıkmazı!

Fenerbahçe’de yabancı teknik direktör konusunda halen daha beklenen haber gelmiyor, zor bir mesai harcanıyor.
13
BEKLENEN HABER GELMEDİ

Fenerbahçe’de teknik direktör çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Sarı-lacivertlilerde yoğun bir mesai harcanan teknik direktör konusunda henüz beklenen haber gelmedi.

12
RESMİ BİR KARAR ALINMADI

Zor bir mesaiden geçen sarı-lacivertli yöneticiler, henüz hoca konusunda resmi bir karar alamadı. Başkan Ali Koç’un 25-26 Haziran’da yapılacak seçimli kongreden sonraya açıklamayı bırakmak istediği biliniyor.

11
GECİKMENİN ALTINDAKİ ÖNEMLİ GEREKÇELER

Ancak buna karşın henüz resmi anlaşma yapılan bir isim olmadı. Bu gecikmenin altında önemli gerekçeler yatıyor. Ekonomik koşullardan sportif konulara, geçmiş hatalardan bugünkü şartlara kadar yorucu bir dönem yaşanıyor. İşte bu gerekçeler:

10
F.BAHÇE BELLİ BİR SINIRI AŞAMIYOR

- Ekonomik olarak Fenerbahçe belli bir sınırı aşamıyor. Ünlü hocalar da kapıyı 3-4 milyon eurodan aşağıya açmıyor.

9
KENDİ EKİPLERİNİ DE EKSİKSİZ İSTİYORLAR

-Yabancı teknik adamlar, kendi teknik ekiplerini de eksiksiz istiyor. Bu nedenle yardımcıların da maaşı ve tazminat konuları gündeme geliyor.

8
F.BAHÇE KADRO BÜTÇESİNİ DÜŞÜRÜYOR

-Her yabancı hoca, kadro ve transfer bütçesiyle ilgileniyor. Fenerbahçe şu anda kademeli olarak kadro bütçesini düşürüyor ve transferde belli yerlere hamle istiyor.

7
DEVLER LİGİ DETAYI

- Şampiyonlar Ligi’nde yer alamamak da hocaları etkiliyor. Özellikle yıllardır Devler Ligi’nden uzak kalınması da kafaları karıştırıyor.

6
8 YILLIK ŞAMPİYONLUK HASRETİ ENDİŞELENDİRİYOR

- Benzer şekilde 8 yılda şampiyonluk olmaması, kupa kazanılamaması hocaları endişelendiriyor. Takımın düşüşte olması dikkat çekiyor.

5
10 YILDIR KİMSE 2 YIL ÜST ÜSTE GÖREVDE KALMADI

-Yaklaşık 10 senedir Fenerbahçe’de hiçbir teknik direktörün 2 yıl üst üste görevde kalamaması da yine olumsuz bir görüntü oluyor. Tüm hocalar benzer akıbetin kendilerini beklemesinden çekiniyor.

4
"ÜLKEMİZDE FUTBOL MARKA DEĞERİ YERLERDE"

Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç’un Yüksek Divan Kurulu Üyeleriyle bir araya geldiği toplantının detayları kamuoyuna yansıdı. Başkan Ali Koç’un açıklamalarından satırbaşları şöyle:

-Ülkemizde futbol marka değeri yerlerde, hepimiz biliyoruz. Transfer ödemeleri yapılmaz, maaşlar geç ödenir, CAS’ta en çok davası olan ülkedir.

3
"FUTBOL İKLİMİMİZ İÇ AÇICI DEĞİL"

-Bu dönem özellikle diyorum, çünkü iki senedir de Avrupa Kulüpler Birliği’nde olduğum için orada da çok başka kulüp başkanları ve sahipleriyle ve profesyonelleriyle görüştüm. Bir nosyon daha yerleşmiş Türk futbolu ile ilgili. Dünya genelinde futbolda tanınan bilinen birkaç isimden ‘hayatta en son çalışacağım yer Türkiye’ yaklaşımını gördüm. Ben bunu iki üç senedir dillendiriyorum ama görüyorum ki iyiye değil, kötüye gidiyoruz. Futbol iklimimiz iç açıcı değil.

2
KÖTÜ REFERANSLAR

Sarı-lacivertli takımda görev yapan son yabancı teknik direktör Phillip Cocu oldu. Daha sonra kısa bir süre Erwin Koeman da takımın başında yer almıştı. Ancak Cocu’nun çok erken gidişi ve tazminat konuları ister istemez şimdiki önemli adaylar için referans oluyor. Bununla beraber Fenerbahçe’de son 3 yılda sezona başlayan hiçbir hoca, sezon sonunu göremedi.

1
SERDAR DURSUN ÖRNEĞİ

Teknik direktörler Fenerbahçe’de transfer konusunda da düşünceler taşıyor. Sarı-lacivertliler şu anda hoca belli olmadan Serdar Dursun’a imza attırdı bile. Ayrıca hocalarla görüşmelerde mevkiilerin bile transferde belli olması, kafaları karıştırıyor. Teknik direktörler kendi transfer rotalarını kendileri belirlemek istiyor. (Milliyet)