Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe'de gelecek için umut: Emre Belözoğlu

Teknik direktörlük kariyerindeki ilk adımlarını Fenerbahçe'de atan 41 yaşındaki Emre Belözoğlu, futbolculuğundaki ‘kazanan’ profilini, tutkusunu ve hırsını yedek kulübesine de taşıyor. Bu sezonun en büyük kazanımlarından biri olarak gelecek vaat eden bir teknik adamın bulunduğu gösteriliyor.
10
ŞİMDİDEN UMUT AŞILIYOR

Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu dönemi yenilgisiz devam ediyor. 25 Mart’ta takımın başına geçerek teknik direktörlük kariyerindeki ilk adımlarını atan Belözoğlu, gelecek için şimdiden umut aşılıyor.

9
EMRE BELÖZOĞLU AĞIR BASIYOR

41 yaşındaki çalıştırıcı ile 7 lig maçına çıkan sarı-lacivertliler, 5 galibiyet 2 beraberlikle ciddi kazanımlar elde etti. Erol Bulut dönemindeki istikrarsız dönemi yavaş yavaş üzerinden atan Fenerbahçe’de yeni sezon için artık Emre Belözoğlu ismi ağır basıyor.

8
KISA SÜREDE YAPTIKLARI

Bu sezonun en önemli kazanımı olarak gelecek vaat eden çok önemli bir teknik direktörün bulunduğu fikri artık öne çıkmaya başladı. Belözoğlu’nun futbolculuğunda gibi ‘kazanan’ bir profili, tutkusunu ve hırsını kısa sürede yedek kulübesine taşıdığı aktarıldı. Aslında Emre Belözoğlu’nun Fenerbahçe’deki yeni dönemi ve kısa sürede yaptıkları maddeler halinde de sıralandı:

7
TAKIMLA SICAK BAĞ

Takımla sıcak bir bağ kurdu. Birçoğuyla milli takım ve Fenerbahçe’den eski arkadaşı olan Belözoğlu, birçok isimle de ya rakipti ya da kendi transfer etti.

6
DİL AVANTAJI

Yabancı dil konusunda hiçbir sıkıntısı yok. Oyuncularla tercümansız anlaşıyor.

5
NE İSTEDİĞİNİ DİREKT SÖYLÜYOR

Antrenman ve maçlarda sürekli aktif durumda. Sürekli oyuncularla birebir diyaloglar kurarak neler istediğini direkt söylüyor.

4
KENDİNE ÖZGÜ BİR SİSTEM YAKALADI

Kendine özgü ve kalıcı bir oyun düzeni kurmaya çalışıyor. Bu konuda da epey yol kat etti. Sosa’nın öne çıktığı Mesut Özil, Pelkas, İrfan Can ve Mert Hakan’ın aynı anda oynayabildiği 4-1-4-1 sistemi yakalandı.

3
ELİNDEKİLERİ VERİMLİ KULLANIYOR

Elindeki şartları verimli kullanabilme özelliği bulunuyor. Altay sakatlandı Harun’la devam edildi, Serdar sakatlandı Tisserand kullanıldı. Forvetler suskun, Valencia yıldızlaştı. Gökhan-Nazım yok Ozan Tufan sağ beke geçti.

2
TEKNİK HEYETTEKİ KALABALIK AZALDI

Teknik heyetteki kalabalık azaldı, Erdinç Sözer gibi önemli bir tecrübe ikinci adam oldu. Belözoğlu, Erdinç Sözer’in fikirlerine önem veriyor.

1
İLETİŞİM GÜCÜ TAKDİR TOPLUYOR

Maç sonrası açıklamaları, konuşma stili ve iletişim gücü takdir topluyor. (Milliyet)