Arama Logo

Fenerbahçe'de başkahraman: Vitor Pereira
12
FENERBAHÇE'DE BAŞKAHRAMAN

Fenerbahçe Yönetimi’nin sezon öncesi sürpriz bir kararla teknik direktörlüğe getirip bir dediğini iki etmediği Vitor Pereira, Süper Lig’in ilk 7 haftasında kazanılan 16 puanın başkahramanı olarak öne çıktı.

11
PEREIRA'NIN TAKDİR GÖREN ÇALIŞMALARI

Portekizli çalıştırıcı, gerek saha içi gerekse saha dışında yaptığı doğru hamlelerle kendisine duyulan güveni boşa çıkarmadı. Hürriyet'ten Süleyman Arat, Pereira’nın tüm futbol kamuoyu tarafından takdir gören çalışmalarını böyle anlattı;

10
İKİNCİ KEZ GELEREK KARİYERİNİ RİSKE ATTI

Kariyerini riske atarak, 6 yıl önce başarısız olduğu gerekçesiyle gönderildiği Fenerbahçe’de tekrar görev almayı kabul etti. Bu da kendisine ve ekibine ne kadar güvendiğinin bir kanıtıydı.

9
3-4-3'TE ISRAR EDİP KENDİ TAKIMINI YARATTI

Topuk Yaylası kampından itibaren zoru seçerek, kendisine yöneltilen yoğun eleştirilere aldırmadan, mevcut oyun sistemini değiştirip 3-4-3’e geçti ve tamamen kendi imzasını taşıyan bir takım yarattı.

8
KIM MIN-JAE'NİN ALINMASINI SAĞLADI

Savunmaya Çin Ligi’nden tanıdığı Kim Min-Jae’nin transfer edilmesini sağladı. Her geçen maç daha da iyi oynayan Kim, istikrarlı performansıyla bugüne dek elde edilen başarıda büyük pay sahibi oldu.

7
HER MAÇTA RAKİBE GÖRE AYRI KADRO KURDU

Zaman zaman çok eleştirilse de kendi bildiği doğrulardan vazgeçmedi. Rakibin oyun sistemine göre her maça farklı 11’le çıktı. Yeri geldi dünya yıldızı Mesut’u bile kenarda oturttu.

6
TISSERAND'I YENİDEN TAKIMA KAZANDIRDI

Geçen yıl verim alınamayan ve sezon başı ‘gönderilecekler’ listesinin 1 numarasın da yer alan defans oyuncusu Marcel Tisserand’ı ilk 11’e monte edip, bedavaya yeni bir transfer kazandırmış gibi oldu.

5
FERDİ'NİN SOLDA DA İYİ OLDUĞUNU KANITLADI

Son iki sezonda forma giydiği 28 karşılaşmada ağırlıklı olarak sağ kanatta oynatılan Ferdi Kadıoğlu’nu, ısrarla orta sahanın solunda oynatarak, genç futbolcunun o bölgede de başarılı olabileceğini gösterdi.

4
VALENCIA ONUNLA İKİNCİ BAHARINI YAŞIYOR

Enner Valencia’ya özgürlük tanıyarak verimini katladı. Süper Lig ve Avrupa Ligi’nde bugüne dek 5 gol atıp 2 de asist yapan 31 yaşındaki Ekvadorlu, Pereira sayesinde ikinci baharını yaşıyor.

3
NOVAK HAMLESİYLE HERKESİ ŞAŞIRTTI

Tisserand ve Serdar Aziz’in yokluğunda herkes Hatay karşısında sağ stoperde Kim’in oynamasını beklerken, sol bek Novak’a şans vererek defans göbeğini bozmadı.

2
HATAY'I DURDURAN TERCİHLER

Son 4 maçını kazanan Hatay karşısında Mesut, Osayi, Pelkas’ı yedek bırakıp, Mert, Muhammed ve Rossi’yi oynatıp rakibi durdurdu.

1
SORUNLU OYUNCULARI GÖNDERDİ

Pereira, sezon başında takımdaki otoritesini sağlamlaştırmak adına, ağır eleştiri riskini göze alarak, sorunlu ya da sorun çıkarması muhtemel oyuncuların gönderilmesini sağladı. Bu da ona rahat çalışma imkânı verdi.