Sporx Extra Arama Logo

"Fenerbahçe bilindik bir takım!"

Bu sezon sarı-lacivertli ekibin oyununu artık ezberleyen ve rahatça önlem alan tüm takımların hocaları her karşılaşma sonrası, "Ne oynayacaklarını zaten biliyorduk" beyanatıyla dikkat çekiyor. Teknik Direktör Erol Bulut'un alternatifi olmayan tek planının kolaylıkla çözülmesi ciddi bir hayal kırıklığı yaratıyor.
9
"FENERBAHÇE'Yİ BİLİYORDUK"

Lig ve kupada arka arkaya önemli kayıplar veren Fenerbahçe'de özellikle rakiplerin hiç zorlanmaması hayal kırıklığı yaratıyor. Sezon başından bu yana bilhassa Kadıköy'de resmi maçlarda 6 kez yenilen sarı-lacivertliler tüm rakip teknik adamlar, "Fenerbahçe'yi biliyorduk" demecini veriyor.

8
B PLANI OLMAMASI RAKİPLERİN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRIYOR

Fatih Terim'den Sergen Yalçın'a, Aykut Kocaman'dan İsmail Kartal'a, Ünal Karaman ile Sumudica'dan Hamza Hamzaoğlu'na kadar hep aynı analizler geliyor. Her kaybedilen maç sonunda tüm rakip teknik direktörler adeta benzer açıklamaları yapıyor. Fenerbahçe'nin bir B planının olmaması, duran top ve özellikle Caner Erkin'li sol kanat dışında bir opsiyonun olmaması rakiplerin işini kolaylaştırıyor.

7
UMUTSUZLUĞA SEVK EDİYOR

Ayrıca bu yenilgilerin hem de Kadıköy'de gelmesi bir diğer soru işaretini oluşturuyor. Rakiplerin artık Kadıköy'de Fenerbahçe'yi rahatça durdurması herkesi umutsuzluğa sevk ediyor.

6
HOCALARIN ORTAK GÖRÜŞÜ

Hatta Fenerbahçe'nin kazandığı bazı maçlarda bile rakip teknik direktörler benzer açıklamaları yapıyor. Alanyaspor'da Çağdaş Atan, Kasımpaşa'da Fuat Çapa ve Hatayspor'da Ömer Erdoğan, sarı-lacivertlilerin futbolunun etkisiz olmasına şaşırıp, kaybetmelerine anlam veremediklerini belirtiyor. Tüm hocaların ortak görüşü, Fenerbahçe'nin kendilerini şaşırtmaması, tam bekledikleri gibi çıkması ve kanat organizasyonlarından başka ağırlık ortaya koyamaması oluyor.

5
FENERBAHÇE-BEŞİKTAŞ: 3-4

SERGEN YALÇIN: Olabilecek tüm hamleleri biliyorduk. Biz de ona göre hamleler yaptık, kazandık. Oyuncularımız çok iyi uyguladı.

4
GAZİANTEP-FENERBAHÇE: 3-1

MARİUS SUMUDİCA: Kanatlardan geldiklerini biliyorduk. İlk yarı daha iyi oynadık. Sistemi 5-4-1'e döndürdüm ve kazandık.

3
FENERBAHÇE-GALATASARAY: 0-1

FATİH TERİM: Maç öncesi ne düşünmüşsek gerçekleştirdik, ne düşünmüşsek, o sahaya yansıdı. Maça biz hakim olmayı bekliyorduk öyle oldu.

2
FENERBAHÇE-BAŞAKŞEHİR: 1-2

AYKUT KOCAMAN: Fenerbahçe'nin zaten tarzını üç aşağı beş yukarı biliyorduk. Fenerbahçe'nin ne yapmak istediğini biliyorduk. Öyle de oldu.

1
FENERBAHÇE-GÖZTEPE: 0-1

ÜNAL KARAMAN: Fenerbahçe'nin nasıl oynayacağını biliyordum, öyle de oynadılar. Pozisyon olarak sadece karambolleri vardı, çok akılcı oynadık. (Milliyet)