Arama Logo

Fenerbahçe Beko'da sorun nerede?

SON DAKİKA HABERLERİ: Fenerbahçe Beko'da son 4 maçta alınan mağlubiyetlerin sebebi neler? Gelin birlikte inceleyelim...
5
FENERBAHÇE BEKO'YA NE OLDU?

THY Euroleague'de sezona başarılı bir başlangıç yapan Fenerbahçe Beko'da, üst üste alınan 4 mağlubiyet ile takımın üzerinde kara bulutlar dolaşmaya başladı. Peki bu düşüşün sebebi neler? [Haber / Yorum: Ahmet Şahbaz]

FENERBAHÇE BEKO'YA NE OLDU?
4
DAR ROTASYON

Sarı-lacivertli ekipte Dyshawn Pierre, Nick Calathes, Marko Guduric gibi ana rol oyuncularının yaşadığı sakatlık takımı derinden etkiledi. Özellikle ilk 3 maçta sorumluluk alması gereken oyuncuların eksikliği, Fenerbahçe Beko'nun saha içinde yönlendirici oyuncudan yoksun bir görüntü çizmesine sebep oldu.

DAR ROTASYON
3
ŞANSLARI DEĞERLENDİREMEDİLER

Sakatlıklardan dolayı daralan rotasyonda şans bulan oyuncuların düşük performansı, sarı-lacivertli ekibin bu süreçte ekstra katkı almasının önüne geçti. Tarık Biberovic'in dışında neredeyse hiçbir oyuncu, eline gelen şansları değerlendiremedi. Özellikle gard pozisyonunda Fenerbahçe Beko'nun hücumda elinin kolunun bağlanmasına yol açtı.

ŞANSLARI DEĞERLENDİREMEDİLER
2
ROL ÇATIŞMASI
Sezon başında kadro tamamlandığında dahi birçok oyuncunun rolünün çatışacağı öngörülen Fenerbahçe'de, sakatlanan oyuncuların ardından şans bulan isimler hemen hemen aynı profilde olması, sarı-lacivertli ekibin oyun çeşitliliği anlamında kısıtlanmasına sebep oldu.
ROL ÇATIŞMASI
1
ITOUDIS'İN GARANTİCİLİĞİ
Tüm eksiklere rağmen Fenerbahçe Beko'nun elinde halen kalite bir kadro var ve her ne kadar bazı roller üst üste binse de sarı-lacivertli ekibin elinde farklı oyunlara imkan sağlayabilecek Sertaç Şanlı gibi isimler de bulunuyor. Ancak tecrübeli koç Dimitris Itoudis, özellikle Euroleague maçlarında son Bologna maçı hariç Sertaç'ı neredeyse hiç kullanmadı. Itoudis'in oyun anlayışından taviz vermek istememesi uzun vadede takıma istikrar kazandırabilir ancak istisnai derecede önemli oyuncuların sakatlık yaşadığı şu dönemde farklı bir oyun düzenini denemek belki de 4 maçlık yenilgi serisinin ilk 3 maçında farklı bir sonuç ortaya çıkmasına yol açabilirdi.
ITOUDIS'İN GARANTİCİLİĞİ