Sporx Extra Arama Logo

Fatih Terim faciayı böyle önledi
7
TEHLİKEYİ DURDURDU

Koronavirüs tedavisi nedeniyle hastanede olan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in öngürüsü ve tecrübesi Galatasaray'ı büyük bir tehlikeden önledi.

6
HER ŞEYİ DURDURDU

Takvim'de yer alan habere göre başarılı hoca, Beşiktaş derbisi sonrası henüz liglerin erteleme kararı alınmamasına rağmen tüm idmanları iptal etti. Sarı-kırmızılılar, erteleme kararı açıklanana kadar 4 gün boyunca bir araya gelmedi.

5
FLORYA'DA DEV KARARI

Eğer Terim bu kararı almasaydı, tüm futbolcular koronavirüsü tehdidi ile karşı karşıya kalacaktı. Tecrübeli teknik adamın talimatıyla evlerinde kalan futbolcular böylelikle büyük bir tehlikeden kurtulmuş oldu.

4
RIZA ÇALIMBAY'IN MESAJI

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Fatih Terim'in öksürüğünün bittiğini söyleyerek ilk müjdeyi vermişti. Rıza Çalımbay, "Fatih hocayla görüşme şansımız olmuyor yardımcısı Levent Şahin ile konuştum bilgi alıyorum. Gayet iyi durumda öksürüğü de bitmiş." dedi

3
FACİAYI ÖNLEDİ

Tedavisi süreci boyunca hiçbir spekülasyona fırsat vermeyen Fatih Terim'in testi pozitif çıkmadan önce verdiği kararla da faciayı önlediği belirtildi.

2
AYNI HASTANEDELER

Geçtiğimiz salı günü hastaneye giderek test yaptıran Günay’ın ilk sonuçları temiz çıkmıştı. Ancak Sağlık Bakanlığı’na gönderilen testte protokol ihlali yapıldığı belirlendi ve işlemin tekrarlanması istendi. Ardından protokole uygun olarak yapılan ikinci test pozitif çıkınca Günay ve Terim’in yattığı hastanede tedavi altına alındı. Albayrak ise farklı bir hastanede tedavi görüyor.

1
TERİM'İN O MESAJI
Hasta yatağında çektiği video ile futbolcularına mesaj gönderen Fatih Terim'in, "Merak etmeyin, ben iyiyim. Size verilen programı harfiyen uygulayın, zinde kalın. Sakın evden çıkmayın" dediği öğrenildi.  Tüm takıma whatsapp üzerinden bir video gönderen tecrübeli hocanın, "Beni değil, kendinizi düşünün" dediği öğrenildi. Başarılı hocanın ayrıca, "Çok yakında inşallah daha güçlü bir şekilde aranıza döneceğim" dediği de belirlendi. Fatih Terim'in durumunun iyi olması futbolcuların da yüzünü güldürdü.