Sporx Extra Arama Logo

Erman Toroğlu'ndan Beşiktaş ve Fenerbahçe değerlendirmesi
10
TOROĞLU'NDAN YORUMLAR
Spor yorumcusu Erman Toroğlu, Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin futbolunu A Spor'da değerlendirdi.
9
"MERSİN VE FİNİKE PORTAKALI"
Sezon başından beri maçları izliyoruz. 19 maç oynamış takımlar. Beşiktaş ve Fenerbahçe'yi izledim ben. Arka arkaya iki maç izleyince daha çok anlıyorsun. Mersin ve Finike portakalı vardır, Finike daha lezzetlidir, varsa Finike yerim. İkisini ayrı ayrı yersen, öbürü de iyi portakal dersin.
8
"TAŞ ÇATLASA 2 KİŞİ GÖRÜYORUM"
İki takımı izledik, yardımlaşma Beşiktaş'ta var, 2-3-4 kişi pres yapıyorlar, çabuk oyuna çıkıyorlar, top olan arkadaşına en fazla yardım eden takım Beşiktaş. Futbolda 'Bana pas atmıyor' denir. pas atılmaz, pas alınır. 4-5 kişi çıkarsın, en iyi olana ben atarım. Beşiktaş'ta bazen 4-5-6 kişi görüyorum pas atılacak, Fenerbahçe'de taş çatlasa 2 kişi görüyorum. O zaman nasıl gol atacaksın, nasıl tempo yapacaksın?
7
"ALTYAPIDAN ÇIKARACAKSIN"
Fenerbahçe daha iyi olur mu? Şu anda iyi dersen olmaz. Bu kadar adam almışsın, artık bir kadroya karar vereceksin. Beşiktaş'ın sol beki mesela Rıdvan artık, altyapıdan geldi. Ort sahanın beyni, golcü, kaleci alırsın ama bunları çıkaracaksın.
6
"MESUT'LA PELKAS İYİ ANLAŞIR"
Fenerbahçe Mesut Özil'i aldı, özelliği ne. Mesut Özil 30 tane gollük pas atarsa, 10 tane gol atar. Özelliği gollük top atması. Topu en hızlı koşturan 3 futbolcudan biri ama Mesut Özil'den faydalanmak için Fenerbahçe'de en az 2 tane futbolcu lazım, patlama yapabilecek, ofsayta düşmeden startı iyi olan oyuncu lazım. Mesut ile Pelkas, şu anda en iyi anlaşabilecek 2 adam.
5
"MESUT'UN YERİNİ HAZIRLAMAK LAZIM"
Mesut geldi, bu kadroya geldi. Şimdi Mesut'a göre kadroya adam alacaksın. Sosa mesela. Mesut gelince orta sahada iki koşan adam lazım, biri Ozan, biri Gustavo. Mesut'u önlerine koyacaksın. Şimdiden Mesut'un yerini hazırlaman lazım, o zaman başarılı olursun.
4
"BEŞİKTAŞ OYNATMADI"
Beşiktaş'ın girdiği gol pozisyonlarına bakın. Karagümrük mü kötü oynadı, Beşiktaş oynatmadı mı? Beşiktaş oynatmadı. Beşiktaş çabuk pres yapıyor, zaten çok üst düzey oyuncular yok Türkiye'de. Sen bu presi yapınca boğuyorsun ve aldığın topu da iyi kullanıyorsun.
3
"HAK EDEN BEŞİKTAŞ"
Şu anda bulunduğu yeri hak eden takım Beşiktaş, helal olsun. Aman aman transfer mi yaptı, kimi aldı Beşiktaş? 19-20 transferler var. Beşiktaş'ın aldığı oyuncuların hepsi oynuyor. Böyle transfer, nokta transfer.
2
"KEYİF VERİYOR BEŞİKTAŞ"
Ljajic oynuyor artık, baktı ki ayak dışı, artistlik falan yok. Bu takımda da iyi oynayacak, bakın neler yapacak. İstersen oynama. En büyük tehlike yedekteki adamı oturtmak, şu anda her giren bir şey yapıyor, keyif veriyor Beşiktaş.
1
"BEŞİKTAŞ TAKIMCA, F.BAHÇE KİŞİSEL"
Fenerbahçe bana keyif vermiyor, Galatasaray keyif vermiyor. Trabzonspor da üstüne koyarak ufak ufak geliyor. Beşiktaş takım olarak oynuyor, Fenerbahçe kişisel oynuyor, aradan iki oyuncu bir şey yapıyor.