Sporx Extra Arama Logo

Erman Toroğlu: "Play-off'u Koç istemiş"
8

"PLAY-OFF'U KOÇ İSTEMİŞ'

Spor yorumcularından Erman Toroğlu, Sabah Gazetesi'nde "Play-off'u Koç istemiş" isimli bir yazı kaleme aldı. İşte Toroğlu'nun yazısı...
7

VİRÜS BELASI

Maçlar oynanıyor, canlı canlı. Hakemler karar veriyorlar artı eksi. Maçtan sonra kulüplerimizin büyük başkanları ahkâm kesiyorlar; 'Hakem ve VAR bunu yaptı' diye. Yani olay canlı. Pekâla... Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye'de de bir virüs belası var.

6

3 KARAR

Büyük kulüplerimizin büyük başkanları toplanıyorlar. Peki neyle toplanıyorlar? Telekonferans sistemiyle. Ve sonunda Kulüpler Birliği Başkanı bir açıklama yapıyor. Başkan Sepil, 'Biz konuştuk, tartıştık. Sonuçta üç tane karara vardık' diyor. Bu üç karar şöyle: İlk hedef liglerin 17 Nisan tarihinde başlatılması, erteleme uzarsa play-off sistemi uygulanması, süreç uzarsa ligin mevcut haliyle tescil edilmesi.

5

HER KAFADAN BİR SES

Şimdi her kafadan bir ses çıkıyor. Özellikle play-off sistemi konuşulmadı deniyor. Benim aldığım bir habere göre, Fenerbahçe Başkanı 'Her şart denenir, eğer gerekirse play-off oynanabilir' diyor ama bu hiç tartışılmıyor. Şimdi gelelim sadede. Geçen hafta maçlar oynanır mı oynanmaz mı, seyircili mi seyircisiz mi derken seyircisiz oynanıyor. Bu tartışıldı, hâlâ da tartışılıyor.

4

YALAN DOLAN BEYANATLAR

Bu sefer Koronavirüs salgını arttıkça Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF'yi, Kulüpler Birliği Başkanı'nı ve diğer başkanları toplantıya çağırıyor. Burada işin püf noktası (duyduğuma göre) ne Kulüpler Birliği ne TFF hazırlık yaparak Bakan'ın karşısına geliyor. Bakan diyor ki 'Planınız nedir. Bundan başka A, B, C planlarınız var mı?' Yine ses yok. Sonra da bu tartışmalar büyüyor. Yahu arkadaşlar UEFA sizin önünüzü açarken bir tarih de vermiş, rahat rahat top oynayın, tartışın ve en doğruya varın diye. Daha siz bu zamandan doğru dürüst faydalanmadan saçma sapan, yalan dolan beyanatlar veriyorsunuz.

3

ERKEKLİK YAPIYORLAR

Esas malın sahibi Kulüpler Birliği. Esas okkanın altına gidecek olan kulüpler. Sizin futbolcularınız ve özellikle siz, maç 90+5'te bitince 'Daha 5 dakika daha oynanmalıydı' demiyor musunuz? Acaba 10 dakika uzatma oynansa ne değişirdi? Bunu çıkıp da gazetelere beyanat vererek açıklıyorlar, erkeklik yapıyorlar.

2

1 SENEDE PLAN YAPAMAZSINIZ

UEFA, bize bu süreyi değil de bir sene verse siz yine bir halt yapamayacaksınız. Çünkü vakıf değilsiniz, çünkü şov peşindesiniz. Play-off sistemine hemen hemen bütün takımlar karşı duyduğum kadarıyla. Ama Sepil 'Konuştuklarımız arasında play-off da vardı' diye açıklama yapıyor. Ancak bazı kulüpler 'Hayır konuşmadık' diyor. Eğer böyleyse tek cümle şunu söylemek lazım: 'Başkan Sayın Sepil Türk futbolunu yaptı sefil.'

1

DÜŞTÜĞÜNÜZ DURUMA BAKIN

Eğer siz telekonferansla bile bazı şeyleri halledemiyorsanız ve malınıza sahip çıkamıyorsanız, sakın MHK ve hakemlere sallamayınız. Onlar anında düdük çalıyorlar, şimdi bir de VAR sistemi var. Bazıları gidiyor bazıları gitmiyor. Peki başkanlar siz ne isterseniz var, VAR da var, VARoğlu var da var. Düştüğünüz duruma bakın. Çünkü siz doğru işler yaparsanız TFF'den daha güçlüsünüz. Çünkü mal sizin. TFF uygulayıcı. Malınıza sahip çıkamıyorsunuz. Çoğunuz ticaret yapıyorsunuz ve malınıza sahip çıkıyorsunuz. Burada niye sahip çıkamıyorsunuz, çünkü şov yapıyorsunuz.

NOT: Eğer bunlar hakikaten doğruysa Mehmet Sepil'in istifa etmesi gerekir.